wtorek, 26 marca 2019 10:03

Jarosław Oleksy – ultramatarończyk z Tymbarku

Autor Marzena Gitler

Jarosław Oleksy z Tymbarku, pracownik Nadleśnictwa Limanowa, ukończył elitarny bieg Setka Komandosa. Dołączył również do grona biegaczy, którzy ukończyli 100 ultramataronów o łącznej długości 7830 km.

W rozegranym 16 marca biegu na 227 startujących zajął i 69 (Mężczyźni) i 75 miejsce (OPEN) z czasem 15 godz. 9 minut.

Do najważniejszych imprez biegowych zaliczyć należy: UTMB Mont Blanc (dwa razy, 170 km), Lavaredo - 120 km, Ultra Trail w Istrii - 170 km, dwa razy UTM Małopolska - 170 km, cztery razy 7 Szczytów – 240 km, 7 razy 7 Dolin – 100 km, 12 razy ukończony Kierat – 100 km i trzy razy udział w zawodach Łemkowyna – 150 km.

- Największym moim niedosytem jest nieukończony ze względu na odniesioną kontuzję Spartathlon na dystansie 246 km z Aten do Sparty – mówi Jarosław Oleksy.

Zawodnik z Tymbarku od organizatorów Ultra Cup Poland otrzymał pamiątkowy medal Finishera Ultra Cup Poland 2019. „Jesteś przeultrasem! Zrobiłeś kawał wspaniałej roboty” napisano w liście gratulacyjnym.

Panu Jarosławowi, składamy gratulacje za wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu i życzymy sukcesów w kolejnych biegach promujących ziemię tymbarską, powiat i nasz kraj.