sobota, 24 sierpień 2019 10:47

Myślenice: Najmłodsi studenci będą mieć 6 lat

Napisał
fot. UMWM fot. UMWM

We wrześniu rusza Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży. Będzie działał przy myślenickiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie.

Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży startuje dzięki środkom z budżetu obywatelskiego Małopolski. Dla dzieci to ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu. Co przygotowano dla młodych studentów?

– Zajęcia odkrywające w prosty sposób tajniki matematyki i nauk przyrodniczych. Ciekawe wykłady z przedmiotów humanistycznych, możliwość nauki języka obcego, a na dokładkę – sporo zajęć artystycznych i lekcje nauki gry w szachy – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zajęcia będą trwały od września 2019 do czerwca 2020 roku. Będą prowadzone w czterech grupach wiekowych: 6-8 lat, 8-10 lat, 10-13 lat i 13-16 lat.

 

Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży – zapisy

Zapisy na zajęcia: 9-25 września. Obowiązują limity miejsc. W każdej grupie jest po 60 miejsc.

 

Wybrali mieszkańcy

Podczas głosowania na projekty w ramach trzeciej edycji BO Małopolska zadanie „Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży” zdobył w sumie 851 głosów. Na jego realizację Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 100 tys. zł.

Projekt jest przygotowywany przy współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie i jej myślenicką filią.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.