środa, 6 stycznia 2021 11:00

Gmina Muszyna z nowymi połączeniami autobusowymi!

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Muszyna z nowymi połączeniami autobusowymi!

W gminie Muszyna ruszyły nowe połączenia autobusowe. Z uzdrowiska będzie można dojechać do okolicznych wiosek – Leluchowa, Dubnego i Wojkowej.

Już od 4 stycznia 2021 r. pasażerowie mogą korzystać z nowych linii komunikacyjnych na terenie Gminy Muszyna. 31 grudnia 2020 r. podpisano umowę pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Miastem i Gminą Uzdrowiskową Muszyna, o dopłatę, w celu uruchomienia nowych linii przewozów autobusowych.

Monitoring w Muszynie pozwala liczyć turystów, ale także … wandali
Montaż nowoczesnego monitoringu w uzdrowisku opłacił się. Dzięki kamerom szybko udało się ustalić wandali, którzy w nocy z 26 na 27 grudnia zniszczyli elewację nowego budynku ratusza. -Sprawca tego kosztownego wybryku myślał zapewne, że jest bezkarny. Nic bardziej mylnego. Kamery wychwyciły wszystk…

Nowe linie utworzone zostały dzięki Funduszowi Rozwoju Przewozów Autobusowych. Uzdrowisko uzyskało z niego kwotę niemal 167 tys. zł. Z budżetu miasta na cel ten przeznaczono 18 tys. zł. Dodatkowo, dzięki specjalnej umowie z wojewodą małopolskim, zabezpieczono dofinansowanie do linii na cały rok 2021.

To dobra wiadomość dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Do tej pory mieli oni bowiem spory problem, bo połączeń albo nie było, albo były jedynie sezonowe.

fot. ilustracyjne/pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje