poniedziałek, 14 czerwca 2021 08:24

Gmina Stary Sącz. To jeden z najnowocześniejszych budynków w regionie. Co w sobie kryje?

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Stary Sącz. To jeden z najnowocześniejszych budynków w regionie. Co w sobie kryje?

Oficjalne otwarcie nowoczesnego budynku Biblioteki w Przysietnicy już za nami. Jest to jedna z czterech filii Powiatowej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

Koszt budowy obiektu to ponad 3,6 mln zł, z czego część to środki unijne, a część dołożyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Dziękuję za aktywną działalność na rzecz Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu oraz upowszechnianie czytelnictwa i współpracę z bibliotekami z terenu Powiatu Nowosądeckiego – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Gratuluję kolejnej nowoczesnej i pięknej siedziby dla filii biblioteki. Budynek robi wrażenie i na pewno będzie bardzo dobrze spełniał swoją funkcję. Jestem spokojny o rozwój czytelnictwa na naszym terenie – mamy przecież świetną kadrę, która nie tylko zachęca do wypożyczania książek, ale też organizuje wiele spotkań dla dzieci, młodzieży i starszych. Dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie!

Muszyński ratusz oficjalnie otwarty. “Turyści i kuracjusze mogą korzystać w pełni”
Wiadomości Muszyna. To kolejna atrakcja na turystycznej mapie regionu. 11 czerwca oficjalnie otwarto muszyński ratusz.

Doceniając pracę i zaangażowanie dyrektor starosądeckiej biblioteki Moniki Jackowicz-Nowak, starosta uhonorował ją Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

Projektanci budynku (grupa 55Architekci) tworząc obiekt biblioteki nawiązali do górskiego krajobrazu. Wewnątrz znalazły się: sala wielofunkcyjna, wypożyczalnia na dorosłych i dzieci, stanowiska komputerowe, antresola do pracy cichej. Księgozbiór liczy 15 tysięcy egzemplarzy.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje