sobota, 11 lipca 2020 15:21

Gmina Tarnów: Kolejne inwestycje sportowe

Autor Wiktoria Mitura
Gmina Tarnów: Kolejne inwestycje sportowe

Małopolski Urząd Marszałkowski rozdaje promesy na rozbudowę kompleksów sportowo-rekreacyjnych. Pieniądze trafiły do 25 samorządów, między innymi do Woli Rzędzińskiej.

Pozyskane dofinansowanie ze środków Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego pozwoli dokończyć zaplanowane wcześniej inwestycje sportowe. Dzięki temu, w Woli Rzędzińskiej rozpocznie się budowa przy boisku placu zabaw, siłowni plenerowej i centrum rekreacyjnego.

To mocny zastrzyk finansowy, który pomoże w realizacji  ważnych dla nas zadań. Dzięki dodatkowym elementom, które powstaną przy boisku w Woli Rzędzińskiej, czyli placu zabaw i siłowni, ten piękny obiekt będzie jeszcze bardziej  kompleksowy i funkcjonalny  - podkreśla zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

Do tej pory dzięki zewnętrznym dofinansowaniom, powstało m.in. boisko przy szkole w Łękawce oraz baza sportowa w innych miejscowościach gminy Tarnów.   Obecnie finalizowana jest budowa placu zabaw w miejscowości Błonie.

Rozbudowa infrastruktury  fizycznej jest szczególnie ważna w dobie pandemii, która ogranicza  możliwości rozwoju fizycznego. Powstają obiekty, z których można bezpiecznie korzystać – mówi poseł Anna Pieczarka.

Promesy na  rozbudowę kompleksów sportowych i stref aktywności wręczono w Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie. Poza gminą Tarnów, wsparcie finansowe otrzymał powiat dąbrowski, brzeski i bocheński.

Pandemia koronawirusa w pewnym sensie zamknęła w domach naszych najmłodszych. Konieczność wprowadzenia zdalnej nauki spowodowała, że ograniczyła się ich aktywność fizyczna. Do tego dopuścić nie można.  Dzieci i młodzież powinny się sportowo rozwijać. Dane Światowej  Organizacji Zdrowia w zakresie braku kontaktu ze sportem młodych ludzi  jednoznacznie wskazują na problem. Promesy na rozbudowę kompleksów  sportowych są jednym ze sposobów zmian tej groźnej tendencji – mówi  wicemarszałek Edward Czesak.

info i foto: UG Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje