niedziela, 12 lutego 2023 21:40

Groźna czołówka w Babicach. Sześć osób poszkodowanych

Autor Marzena Gitler
Groźna czołówka w Babicach. Sześć osób poszkodowanych

Najpierw huk, potem syreny czterech straży pożarnych, dwóch radiowozów i kilku karetek pogotowia. Do szpitali trafiło 6 poszkodowanych w tym dwóch nastolatków. Droga w Babicach (pow. chrzanowski) przez kilka godzin była zablokowana.

Do groźnego zderzenia czołowego doszło w niedzielę, 12 lutego po południu w Babicach na skrzyżowaniu ulic Zakopiańskiej i Spółdzielczej. Ok. godz. 14.20 zderzyły się samochody, w których podróżowało aż sześć osób, w tym dwóch nastolatków. Według wstępnych ustaleń policji wjeżdżające z drogi podporządkowanej bmw nie ustąpiło pierwszeństwa i zderzyło się z nadjeżdżającym mitsubishi.

Na miejsce wezwano zastęp OSP Babice, która zabezpieczyła teren i zaczęła udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym oraz strażacy z OSP Jankowice, którzy przejęli opiekę nad częścią rannych i dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Chrzanowa. Potem kolejno przyjeżdżały karetki pogotowia z okolicznych podstacji oraz z oświęcimskiego szpitala. Poszkodowani zostali przekazani pod opiekę czterech Zespołów Ratownictwa Medycznego.

W wyniku wypadku do szpitala trafili kierowca i pasażer bmw, oraz cztery osoby podróżujące mitsubishi, w tym dwóch nastolatków w wieku 15 i 17 lat. Po obserwacji trzy osoby jadące mitsubishi zostały zwolnione do domu. W szpitalu pozostał 15-latek i kierowca oraz pasażer z bmw z niezagrażającymi życiu obrażeniami.

Przez trzy godziny droga była zamknięta w obu kierunkach. W tym czasie policjanci zabezpieczali ślady a strażacy usuwali pozostałości płynów wylanych z pojazdów oraz sprzątali rozrzucone części karoserii i szyb.

W dniu dzisiejszym zostaliśmy zadysponowani do wypadku na skrzyżowaniu ulic Zakopiańskiej i Piastowskiej. 👉...

Opublikowany przez OSP Babice Niedziela, 12 lutego 2023

inf. OSP Babice, fot. Pixabay.com i Fb. OSP Babice

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka