wtorek, 25 października 2022 09:39

[FOTO] Groźny pożar w Zawadce. Na piętrze mógł być człowiek

Autor Marzena Gitler
[FOTO] Groźny pożar w Zawadce. Na piętrze mógł być człowiek

W poniedziałek wieczorem stanął w ogniu dom jednorodzinny w Zawadce w gminie Tokarnia. Strażacy w aparatach tlenowych poszukiwali na piętrze mężczyzny, który mógł się tam znajdować.

Pożar zauważono 24 października tuż przed godz. 20 w budynku jednorodzinnym w Zawadce (gm. Tokarnia, pow. myślenicki). Niestety, ogień szybko się rozprzestrzeniał i wkrótce objął cały budynek. Istniało podejrzenie, że na piętrze mógł przebywać jeden z domowników. Płonący budynek przeszukiwali strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne i kamery termowizyjne. Akcję utrudniało duże zadymienie i wysoka temperatura. Na szczęście jeszcze w czasie trwania poszukiwań mężczyzna odnalazł się, zaskoczony tym, że płonie jego dom. Okazało się, ze nie było go w domu.

W trudną akcję zaangażowanych było osiem jednostek straży pożarnej: JRG Myślenice, OSP Zawadka, Krzczonów, Pcim, Tokarnia, Więciórka, Bogdanówka i Skomielna Czarna oraz policja.  

Dużym utrudnieniem było położenie domu na stoku wzgórza, co powodowało problemy z wodą. Strażacy dowozili ją z odległości 5 km.

W sumie z ogniem walczyło 13 zastępów straży czyli 65 strażaków. Akcja zakończyła się dopiero po północy.

Dom został bardzo mocno zniszczony. Gmina Tokarnia zapewniła mieszkańcom schronienie w budynku socjalnym.

fot. Fb. Ochotnicza Straż Pożarna w Pcimiu

Myślenice - najnowsze informacje