poniedziałek, 31 maja 2021 13:10

Wieliczka. Handlował kradzionymi częściami samochodów. Wystawiał je na portalu

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Handlował kradzionymi częściami samochodów. Wystawiał je na portalu

Wieliccy policjanci wraz ze strażą graniczną odkryli "dziuplę" ze częściami skradzionych samochodów. Właściciel lokalu został zatrzymany przy przekraczaniu granicy z Ukrainy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wieliccy policjanci wraz ze strażą graniczną odkryli "dziuplę" ze częściami skradzionych samochodów. Pochodziły z aut skradzionych w Wieliczce, Krakowie, Zawierciu a nawet we Francji.

Na trop "dziupli" kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpadli, gdy właściciel, mieszkaniec powiatu wielickiego, wystawiał je na sprzedaż na jednym z portali internetowych.

Podejrzenia potwierdziły się 25 maja. Na posesji policjanci i funkcjonariusze straży granicznej znaleźli wymontowane silniki, skrzynie biegów i karoserie od pojazdów pochodzących z kradzieży. Jak ustalili śledczy, części pochodzą z pojazdów skradzionych m.in. w powiecie wielickim, Zawierciu, Krakowie ale także na terenie Francji. Niektóre miały częściowo usunięte lub zatarte numery identyfikacyjne. Śledczy będą ustalać czy one także pochodzą z przestępstwa.  

Wartość znalezionych części jest dopiero szacowana. Policjanci przesłuchali już pracownika firmy. Właściciel został zatrzymany 27 maja przez funkcjonariusze straży granicznej gdy wracał do kraju z Ukrainy. Mężczyźnie  przedstawiono zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

foto: KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje