czwartek, 10 sierpnia 2023 05:40

Horror w ośrodku dla uchodźców w Małopolsce. Obywatel Ukrainy wyciągnął nóż

Autor Norbert Kwiatkowski
Horror w ośrodku dla uchodźców w Małopolsce. Obywatel Ukrainy wyciągnął nóż

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doprowadził 29 – letni obywatel Ukrainy, który w jednym z ośrodków dla przybywających w naszym kraju uchodźców, wyciągnął nóż i zaczął grozić jego mieszkańcom.

Cała sytuacja miała miejsce 6 sierpnia w godzinach popołudniowych. Policjanci interweniowali na terenie jednego z ośrodków, w którym przebywają uchodźcy z Ukrainy. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że 29 – latek używając noża dopuścił się gróźb karalnych wobec trójki obywateli Ukrainy: dwóch kobiet i mężczyzny. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W ciągu kilkunastu godzin funkcjonariusze zebrali dowody, na podstawie których przedstawili zatrzymanemu zarzut gróźb karalnych. Następnie  akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

Już dzień później  zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty.  Prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonych zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

Za groźby karalne grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności.

Foto: Wikipedia/zdjęcie poglądowe

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka