piątek, 27 grudnia 2019 13:52

IMGW ostrzega przed gołoledzią i śnieżycą

Autor Marzena Gitler
IMGW ostrzega przed gołoledzią i śnieżycą

Meteorolodzy ostrzegają przed pogarszającymi się warunkami pogodowymi. To informacje ważne zwłaszcza dla kierowców. Gdzie można spodziewać się utrudnień w komunikacji?

Uwaga! Oblodzenie!

Pierwsze ostrzeżenia dotyczy przede wszystkim podróżujących, choć może zagrażać także każdemu, kto wyjdzie z domu. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna spadnie do -2°C, tak samo jak temperatura minimalna gruntu.

To ostrzeżenie obowiązuje w powiatach i miastach: bocheńskim, brzeskim, chrzanowskim, dąbrowskim, gorlickim, krakowskim, Krakowie, limanowskim, miechowskim, myślenickim, nowosądeckim, nowotarskim, Nowym Sączu, olkuskim, oświęcimskim, proszowickim, suskim, tarnowskim, Tarnowie, wadowickim i wielickim do jutrzejszego poranka - 28 grudnia do godz. 8.00.

Intensywne opady śniegu

Ostrzeżenie przed opadami śniegu powodującymi przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 10 cm do około 20 cm obowiązuje w powiatach: nowotarskim, suskim i tatrzańskim.

Ostrzeżenia mają rangę pierwszego (najniższego) stopnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia oblodzenia oszacowano na 70%, a intensywnych opadów śniegu na 90%.

Bochnia - najnowsze informacje