poniedziałek, 5 września 2022 11:02

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. "Przede mną kolejne wyzwania"

Autor Katarzyna Jamróz
Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. "Przede mną kolejne wyzwania"

Rada Mediów Narodowych jednogłośnie odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na jego stanowisko powołano Mateusza Matyszkowicza, dotychczasowego członka zarządu.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, wniosek o odwołanie Kurskiego został zgłoszony przez przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego.

– RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs

– napisał na Twitterze członek RMN Robert Kwiatkowski.

W skład RMN wchodzą: Krzysztof Czabański, Piotr Babinetz, Robert Kwiatkowski, Joanna Lichocka oraz Marek Rutka.

Jacek Kurski został powołany na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej w styczniu 2016 roku. Funkcję tę pełnił do 9 marca 2020 roku, a następnie od 7 sierpnia 2020 roku.

– Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania

– napisał na Twitterze rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Jacek Kurski skomentował na Twitterze decyzję Rady Mediów Narodowych o odwołaniu go z funkcji prezesa TVP, jednocześnie podziękował widzom i współpracownikom Telewizji Polskiej.

– Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, którą oddałem, siedem ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP

– napisał Kurski.

Fot. Wikipedia.pl/Edycja Własna

Polska

Polska - najnowsze informacje