poniedziałek, 21 września 2020 11:08

Jak czyścić materac z uporczywych plam? Skuteczne pranie materacy.

Autor Artykuł sponsorowany
Jak czyścić materac z uporczywych plam? Skuteczne pranie materacy.

Pranie materacy służy nie tylko względom estetycznym. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób skarży się na różnorodne problemy z oddychaniem. Zdarza się, że ich przyczyną jest zdiagnozowana alergia. Znacznie częściej okazuje się jednak, że problem leży zupełnie gdzie indziej.

Także w pozornie bardzo czystym domu w trudno dostępnych miejscach może zalegać kurz, stanowiący idealną pożywkę dla bakterii, wirusów i grzybów. Nawet, jeśli regularnie obracasz materac, bez regularnego czyszczenia szybko stanie się on miejscem, w którym dochodzi do kumulacji drobnoustrojów. A przecież spędzasz na nim 1/3 swojego życia!

Jak często należy czyścić materac?

Według specjalistów materac należy czyścić co najmniej raz na pół roku. Alergicy powinni jednak czynić to znacznie częściej. Nabierając w tym zakresie dobrych zwyczajów, szybko zauważysz korzyści. Twój sen będzie głębszy i bardziej efektywny. Po przebudzeniu będziesz mieć więc więcej energii do wykonywania codziennych obowiązków i korzystania z uroków życia.

Co ważne, dbając w domu o czystość nie tylko na widoku, możesz pozbyć się uporczywego kaszlu oraz uczucia suchości w gardle i nosie.

Jak wyczyścić materac sodą oczyszczoną?

Zanim zabierzesz się za pranie materacy, pranie dowolnego mebla z tapicerką, wykładziny czy materaca, trzeba go najpierw odkurzyć. W ten sposób usuwa się z powierzchni widoczny brud, martwy naskórek oraz roztocza. Warto zdecydować się na odkurzanie przy każdej zmianie pościeli. Jeśli szkoda Ci na to czasu, rób to przynajmniej raz na trzy miesiące.

Delikatne plamy i zabrudzenia można usunąć przy pomocy sody oczyszczonej. Soda pochłania wilgoć i przykre zapachy. Jeśli zależy Ci więc wyłącznie na odświeżeniu materaca, wystarczy rozsypać ją na powierzchni przy użyciu sitka. Po 20 minutach sodę należy zebrać odkurzaczem. Efekt czyszczący można uzyskać po dodaniu do sody wody utlenionej i mydła lub płynu do mycia naczyń. Niestety taka mikstura może spowodować odbarwienie materiału.

Dlaczego warto zainwestować w zdejmowany pokrowiec?

Jak wskazujemy wyżej, domowe metody przydają się raczej do wstępnego utrzymania materaca w czystości. Domowe środki mogą mieć swoje skutki uboczne. Do tego rozprowadzenie ich w sposób równomierny jest dość trudne. Używając ich można więc spowodować roztarcie brudu, a nie jego usunięcie.

Osoby posiadające materac z pokrowcem są w nieco lepszej sytuacji. Pranie w wysokiej temperaturze pomaga usunąć większość zabrudzeń. Profesjonalnej pomocy będziesz więc potrzebować nieco rzadziej. Co nie oznacza, że uda Ci się całkowicie jej uniknąć.

Kiedy trzeba zamówić usługę prania materacy? Jak bardzo zwracać uwagę na cennik?

Kiedy plam nie da się usunąć domowymi metodami, trzeba pomyśleć o skorzystaniu z usług profesjonalistów. Nasze sposoby mogą zdziałać cuda. Niejednokrotnie ratowaliśmy dywany, meble i materace, które pozornie nadawały się jedynie do wyrzucenia. Nasza pomoc przyda się także przy okresowej konserwacji. Dzięki praniu ekstrakcyjnemu możemy usunąć szkodliwe drobnoustroje z wnętrza materaca. Po praniu możemy go także podsuszyć.

Wycena usługi następuje przed umówieniem spotkania. Wiele zależy od stopnia zabrudzenia materaca oraz od jego wielkości.

Na czym polega pranie materacy metodą ekstrakcyjną?

Do prania ekstrakcyjnego używamy profesjonalnych urządzeń wyposażonych w specjalną dyszę. Dzięki temu możliwe jest naniesienie środka piorącego pod wysokim ciśnieniem i natychmiastowe odessanie go wraz z zanieczyszczeniami. W ten sposób możemy usuwać nawet bardzo uporczywe plamy po winie i kawie. Bez problemu poradzimy sobie również ze zneutralizowaniem wnikniętego w materac moczu.

Czy materac można wyczyścić parą wodną?

W niektórych przypadkach materac możemy także oczyścić bez użycia środków chemicznych. Oferujemy czyszczenie parowe, które świetnie sprawdza się w celu dezynfekcji. O tym, którą metodę lepiej wykorzystać, decydujemy jednak zawsze indywidualnie.

Technologia - najnowsze informacje