wtorek, 25 kwietnia 2023 08:18

Jak dobrać rower szosowy do wzrostu?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak dobrać rower szosowy do wzrostu?

Rower szosowy powinien być odpowiednio dopasowany do wzrostu. Tylko wtedy możliwa jest bowiem komfortowa i w pełni bezpieczna jazda. Wiele osób nie wie, jakimi kierować się zasadami w trakcie doboru takiego jednośladu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami na ten temat. Sprawdź treść tego artykułu!

Rower szosowy i rower gravel — rama a wzrost

Dobierając rower gravel, a także rower szosowy powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiar ramy. Aby było możliwe odpowiednie dopasowanie jednośladu, zmierz po wewnętrznej stronie długość swojej nogi od wysokości kroku do śródstopia. Pomnóż również otrzymaną długość razy 0,67. Podziel następnie otrzymany wynik przez 2,54, jeśli chcesz uzyskać wynik w calach. Kolejnym krokiem jest odnalezienie tabeli producenta i sprawdzenie, jakie rowery szosowe są dostępne w rozmiarze, który wyszedł Ci z obliczeń. W sytuacji natomiast, gdy rezultat opisywanych działań wyszedł Ci na pograniczu, możesz poradzić się pracowników sklepu Rowerzysta.pl.

Rower gravel i rower szosowy — koła a wzrost

Celem osoby, która decyduje się na rower szosowy, jest osiąganie jak największych prędkości. Sprzyjają temu zarówno duże koła, jak i wąskie oraz gładkie opony. Dla przykładu rower szosowy na Rowerzysta.pl zawsze generuje jak najmniejsze opory toczenia na utwardzonych drogach. Jeżeli nie wiesz, na jaki rozmiar kół się zdecydować, wybierz wariant najlepiej dopasowany do Twojego wzrostu. Dla przykładu rower szosowy bądź też rower gravel z kołami 28 calowymi jest zdecydowanie za duży dla osób niskich. Najlepiej, aby rowerzysta miał w takim przypadku wzrost co najmniej 180 cm.

Rower szosowy — dobór opon

Dobór dobrych opon do roweru szosowego sprawia, że Twoja jazda będzie jeszcze bardziej bezpieczna, komfortowa i szybka. W tym przypadku dominuje raczej ogumienie o szerokości 23 oraz 25 milimetrów. W wyścigach kolarskich natomiast pojawiają się także rozwiązania 27 oraz 28 milimetrów. Dzięki nim możliwe jest łatwe pokonywanie przeszkód, a także stabilizacja. Na rowerowych oponach zawsze można odnaleźć informacje, które dotyczą nie tylko ich szerokości, ale również minimalnego oraz maksymalnego ciśnienia.

Dodatkowo pojawiają się tam informacje dotyczące odporności na przebicia, która jest wyrażana we wskaźniku TPI. Przekonaj się sam i sprawdź, w co możesz wyposażyć rower Gravel w sklepie Rowerzysta.pl. Oczywiście ten ostatni omawiany aspekt jest niezależny od wzrostu rowerzysty.
Podsumowując, w sytuacji, gdy kupujesz rower gravel w sklepie Rowerzysta.pl, powinieneś zwrócić uwagę na swój wzrost. Od niego bowiem zależy odpowiednie dopasowanie ramy, a także kół. Rowerzysta.pl - sklep rowerowy to miejsce, w którym warto robić zakupy ze względu na między innymi możliwość skorzystania z fachowych porad. Także dotyczących doboru roweru szosowego lub roweru gravel do wzrostu. Życzymy powodzenia na zakupach!

Sport

Sport - najnowsze informacje

Rozrywka