środa, 19 sierpnia 2020 09:46

Jak odpocząć w Tatrach?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak odpocząć w Tatrach?

Najnowsze badania wyraźnie pokazują, że spory procent dorosłych osób nie potrafi... Wypoczywać! Mogłoby się wydawać, że słodkie lenistwo powinno być dla nas stanem, w który umiemy popaść instynktownie. A jednak... Jesteśmy zestresowani, przebodźcowani i nawet jak mamy chwilę wolnego, to, zamiast położyć się z książką na sofie, myjemy podłogi, bo mamy wyrzuty sumienia, że nic nie robimy. Niestety, efekty takiego intensywnego życia są coraz bardziej widoczne.

Jak więc skutecznie wypoczywać? Na przykład zmienić otoczenie na takie, w którym nie będą nas straszyć nieumyte okna, a laptop nie będzie stał z wyrzutem na biurku, przypominając nam o deadlinach. Idealnym miejscem na efektywny, a nawet i efektowny wypoczynek są na przykład Tatry!

Dlaczego Tatry to świetne miejsce na urlop?

W każdej epoce, czy to historycznej, czy literackiej, pojawia się motyw tęsknoty do natury. I trudno się temu dziwić, ponieważ to właśnie na łonie przyrody, w otoczeniu zieleni, pięknych widoków i kojących aromatów, regenerujemy się najlepiej. Dlatego jeśli chcemy odzyskać siły utracone w zmaganiach z codziennością, warto zdecydować się na wypoczynek w górach!

Tatry to pod tym względem doskonały wybór. Przede wszystkim dlatego, że te okolice oferują mnóstwo sposobów na spędzanie wolnego czasu. Niezależnie od tego, czy chcemy wypoczywać aktywnie, czy wolimy jednak poleżeć w hamaku.

Oczywiście najważniejszą atrakcją Tatr są liczne szlaki dla turystów pieszych i rowerowych. Wybór dróg jest ogromny, więc czy jesteśmy początkującymi wielbicielami trekkingu, czy też doświadczonymi górołazami, z pewnością znajdziemy szlak dla siebie.

Jeśli planujemy tego rodzaju aktywny wypoczynek, pamiętajmy o tym, że w trasę najlepiej wychodzić wcześnie rano. Dzięki temu unikniemy nie tylko letniego skwaru, lecz również kolejek do najsłynniejszych turystycznych punktów, takich jak Giewont, Morskie Oko czy Kasprowy Wierch.

Poza tym można wybrać się na przykład na spływ tratwą, a jeżeli wypoczywamy z dziećmi, doskonałym pomysłem będzie wizyta w parku linowym lub na zjeżdżalni antygrawitacyjnej. Miłośnicy sztuki i kultury mogą odwiedzać liczne tatrzańskie muzea i skanseny, lub wybrać się na spacer po Krupówkach.

Co musisz koniecznie zobaczyć w Tatrach?

W Tatrach jest kilka takich miejsc, których po prostu nie wypada pominąć. Zwłaszcza jeśli jesteśmy tam po raz pierwszy. Najważniejszym, i chyba też najbardziej znanym z nich, jest Morskie Oko. Piękne jezioro malowniczo otoczone górami. Droga do niego prowadzi przez Tatrzański Park Narodowy, a w trakcie spaceru warto zatrzymać się na postój przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Trasa nad Morskie Oko jest stosunkowo długa, ma około 10 km, ale niezbyt wymagająca. Bez problemu pokonamy ją nawet z wózkiem dziecięcym!

Kolejnym ważnym miejscem jest Kasprowy Wierch, druga po Giewoncie najpopularniejsza góra w Tatrach. Swoją sławę zawdzięcza przepięknym widokom roztaczającym się ze szczytu. Na Kasprowy Wierch możemy dostać się pieszo lub kolejką linową.

Doliny Chochołowska i Kościeliska to prawdopodobnie najsławniejsze doliny tatrzańskie i naprawdę trudno się temu dziwić! Te miejsca to prawdziwa uczta dla oczu. Dolinę Chochołowską warto odwiedzić zwłaszcza wiosną, ponieważ to wtedy pokrywają ją kobierce fioletowych krokusów, tworząc pejzaż unikatowy na skalę światową. Dolina Kościeliska z kolei to interesujące miejsce ze względu na występujące w niej formacje skalne, jak na przykład słynny Wąwóz Kraków, nazwany tak, ponieważ swoim wyglądem przypomina wąskie i malownicze uliczki stolicy Małopolski.

Na koniec zostawiliśmy oczywiście Giewont. Warto jednak zaznaczyć, że nie będzie to wyprawa dla każdego, ponieważ podejście na sam szczyt jest dosyć strome i wymaga pewnej kondycji fizycznej. Na wytrwałych czekają za to wspaniałe widoki!

Gdzie wynająć apartament w Zakopanem?

Oczywiście wypoczynek nie będzie udany, jeśli nie znajdziemy przytulnego miejsca, w którym będziemy mogli odetchnąć po wszystkich tatrzańskich atrakcjach. Doskonałą propozycją noclegową są Apartamenty Lux, mieszczące się w samym centrum Zakopanego. W ofercie Apartamenty Lux Zakopane znajdziemy aż 80 propozycji nowoczesnych kwater urządzonych w stylu premium, które zapewnią nam najwyższej jakości wypoczynek.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje