poniedziałek, 3 stycznia 2022 09:05

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Wiele osób w dalszym ciągu uważa, że do sprzedaży samochody przygotowują tylko handlarze. To mimo wszystko trochę stereotyp. W czasach ogłoszeń internetowych Samochód przygotowany od nie przygotowanego różni głownie to ile faktycznie dostanie za niego sprzedający. Każdy kto kupuje marzy o zakupie auta jak z salonu. Czy zapuszczony i brudny samochód stałby w salonie? Zobaczmy, zatem, co zrobić by małym nakładem przygotować auto do sprzedaży.

Umyj, odkurz i posprzątaj

Zanim zrobisz zdjęcia koniecznie pojedź na myjnię. Umyj dokładnie samochód. Jeśli sprzedajesz auto o większej wartości pozwól sobie na auto SPA. Niech samochód będzie nie tylko umyty, ale również nabłyszczony. Czyściutki i lśniący lakier zarobi dla Ciebie znacznie więcej niż koszt tego prostego zabiegu! Prosta sprawa, zobacz ogłoszenia na Sprzedawacz.pl i sprawdź, które auta przyciągną Twoją uwagę. Czy będą to te brudne?

Często w środku pojazdu znajduje się cała masa różnego rodzaju gratów. Wyrzuć wszystko co niepotrzebne. Odkurz dokładnie wnętrze i umyj wszystkie plastiki. Pamiętaj o wyczyszczeniu dywaników. Jeśli masz psa odkurz samochód tak, by nie było w nim sierści, Każdy kto przyjedzie oglądać samochód odbierze go znacznie lepiej jeśli środek będzie czysty.

Pamiętaj także o uprzątnięciu kufra. Wyrzuć stare opakowania po płynach do spryskiwaczy, resztki oleju w butelkach itp. Kufer powinien być tak czysty jak reszta wnętrza.

Napraw drobne usterki

Ten punkt może wzbudzać najwięcej emocji. Po co naprawiać coś jeśli zaraz sprzedajesz? Po co wydawać pieniądze skoro może to sobie naprawić nowy właściciel? Odpowiedź jest bardzo prosta. Twój mechanik drobne usterki naprawi znacznie taniej niż kwota na jaką wyceni je potencjalny kupujący! Sprzedając Nissana Almerę dowiedziałem się kiedyś, że wymiana łożyska w tylnym kole będzie wiązała się z kosztem 500-1000 zł. Podczas, gdy faktyczny koszt naprawy wraz z częścią oscylował w granicach 200 zł. Samochód został sprzedany taniej.

Koniecznie napraw drobiazgi, które pukają lub stukają. Zwykle wymiana gum w zawieszeniu nie jest zbyt kosztowna, a oszczędzi Ci nerwów przy kupującym i pozwoli uzyskać wyższą cenę sprzedaży.

Zrób dobre zdjęcia

Znajdź czas na zrobienie dobrych zdjęć. Jeśli masz taką możliwość poczekaj na ładny dzień. Znajdź duży ładny parking lub odrobinę zieleni. Unikaj ciasnych miejsc, gdzie poza Twoim samochodem będzie jeszcze kilka innych.

Zrób zdjęcia z każdej strony pojazdu. Przód, tył, lewa strona, prawa strona i zdjęcia po przekątnej. Ponadto pamiętaj o zdjęciach wnętrza, silnika i bagażnika. Nie zapomnij o zrobieniu zdjęć różnych detali które mogą być istotne dla kupującego. Jeśli są jakieś usterki, ogniska rdzy itp. też zrób im zdjęcia.

Do ogłoszenia wybierz wszystkie najistotniejsze zdjęcia. Pozostałe zostaw sobie pod ręką. Sam wielokrotnie prosiłem o zrobienie konkretnych zdjęć zanim pojechałem by oglądać auto.

Przygotuj dobrą umowę

Ten temat może wydawać się mało istotny. Faktycznie tak jest, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy pojawiają się jakiekolwiek problemy wtedy to czy podpisaliśmy dobrą umowę czy złą może mieć swoje konsekwencje. Umowę przygotuj zawczasu. Kiedy pojawi się klient zwykle nie ma czasu na szukanie druczków i bierzemy do ręki pierwsze co do niej wpadnie.

Na koniec wystaw ogłoszenie i sprzedaj auto w lepszej cenie

Kiedy auto jest już odpowiednio przygotowane, a zdjęcia zrobione wystaw ogłoszenie motoryzacyjne.  Na Sprzedawaczu możesz to zrobić bezpłatnie. Zapraszamy!

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje