czwartek, 30 grudnia 2021 09:57

Jak smakuje Ukraina? Nowa książka o smakach i smaczkach Ukrainy

Autor Artykuł sponsorowany
Jak smakuje Ukraina? Nowa książka o smakach i smaczkach Ukrainy

Polskę zamieszkuje wielu obcokrajowców, około półtora miliona stanowią Ukraińcy. Wielu z nich ciekawi polska historia, to samo dotyczy zwyczajów - chętnie uczą się polszczyzny. Pojawia się jednak pytanie, co warto wiedzieć o imigrantach zza wschodniej granicy i skąd czerpać rzetelne informacje na ten temat. Warto dowiedzieć się nieco więcej o ukraińskiej kulturze i spróbować ukraińskich smaków. Każdemu zainteresowanemu można śmiało polecić książkę O!Ukraina autorstwa Weroniki Marczuk (przewodniczki po albumie). Pisarka stara się od wielu lat zbliżyć do siebie obie nacje, tym razem przez żołądek do serca.

Kulinarna strona Ukrainy

Weronika Marczuk postanowiła uczcić obchody trzydziestolecia polsko-ukraińskich stosunków gospodarczych do tego, aby wypuścić na rynek przewodnik po smakach i smaczkach sąsiada zza wschodniej granicy. Ukraińcy doskonale pamiętają, że to właśnie Polska była pierwszym krajem na całym świecie, który uznał suwerenność Ukrainy. Nic więc dziwnego, że tak chętnie ją odwiedzają, przyjeżdżają całymi rodzinami, darzą ogromną sympatią. Przewodniczka książki O!Ukraina jest rodowitą Ukrainką, która urodziła się w Kijowie, ale od trzydziestu lat zamieszkuje Polskę. Kto najlepiej pokaże, jaka jest naprawdę Ukraina? Będzie to osoba, która wychowywała się w tym kraju. Jeśli ktoś chce lepiej poznać Ukrainę, szczególnie od kuchni, zrozumieć mentalność mieszkańców tego kraju, to powinien sięgnąć po praktyczny przewodnik O!Ukraina. Książka ma bardzo ciekawy format, inspirujące opowieści o Ukrainie są przeplatane przepisami na regionalne dania. Można wobec tego chłonąć ten kraj za pomocą wielu zmysłów.

Co można znaleźć w książce O!Ukraina?

Książka O!Ukraina to skarbnica wiedzy na temat Ukrainy, która została przekazana w przystępny, wręcz humorystyczny sposób. Można dowiedzieć się wielu istotnych faktów, poznać ciekawostki i sekrety mentalności Ukraińców. Książka obfituje w inspirujące historie i rozmowy o Ukrainie. Po ich przeczytaniu będzie można lepiej zrozumieć różnice i podobieństwa, różnorodność i bogactwo tego niezwykle ciekawego kraju. Na tym oczywiście nie koniec, w książce nie brakuje wyśmienitych przepisów kuchni ukraińskiej, dzięki czemu będzie można nieco urozmaicić swoje codzienne menu. Wielu Polaków doceni oryginalne smaki prosto z Ukrainy, przygotowane zgodnie z tradycyjnymi recepturami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Przepisy są różnorodne, znajdzie się coś dla wegetarian, na ważne uroczystości lub po prostu na co dzień.

W książce znajduje się mnóstwo pięknych ilustracji, inspirujące opowieści dotyczą trzydziestu różnych dziedzin. Przewodniczka przeprowadziła poruszające rozmowy z niesamowitymi i dobrze znanymi osobami, które również świetnie znają Ukrainę. Prezentowane są różne miejsca, zjawiska, smaki kulinarne i językowe. Książka została napisana z tęsknoty autorki za ojczyzną i pragnienia zbliżenia do siebie obu krajów. Warto spróbować swoich sił w kuchni i przygotować przykładowo ukraiński barszcz zielony, placki z kabaczków, juszkę z ryby, sałatkę Olivier, zrazy po ukraińsku, śledzia pod szubą itd. Dania ukraińskie są bardzo proste w przygotowaniu, nie trzeba mieć wybitnych zdolności kulinarnych. Miło będzie zaskoczyć bliskich czymś nowym na talerzu. W kuchni ukraińskiej sięga się po składniki świeże, marynowane, suszone i wędzone. Ukraina to kraj bardzo podzielony pod względem kulinarnym, o czym warto się przekonać. Gotowi na kulinarno-kulturową podróż? Koniecznie zajrzyjcie na stronę https://O-Ukraina.pl!

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje

Rozrywka