czwartek, 22 września 2022 06:41

Jak weryfikować wiadomości sportowe?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak weryfikować wiadomości sportowe?

Jak weryfikować wiadomości sportowe?

W dzisiejszych czasach za pomocą jednego kliknięcia mamy dostęp do najświeższych wiadomości sportowych. Warto jednak zwrócić uwagę na coraz popularniejsze "fake newsy", które są prawdziwą plagą i służą jedynie rozgłosowi danej strony. Jak nie dać się nabrać na fałszywe informacje sportowe? Doradzamy poniżej w artykule.

Najpopularniejsze wiadomości sportowe

Co związanego ze sportem sprawdzamy najczęściej? Tutaj zdziwienia nie będzie, bo najchętniej czytamy wiadomości sportowe z piłki nożnej. To najpopularniejsza dyscyplina na całym świecie, która gromadzi na stadionach i przed telewizorami miliony osób każdego dnia. Uwielbiamy oglądać piękne bramki, śledzić wyniki, czytać relacje, a szczególnie wtedy, gdy gra ukochana reprezentacja Polski. Kiedy widzimy plotkę o nowym transferze, od razu klikamy w powiadomienie i sprawdzamy, kto tym razem zasilił nasz ulubiony klub piłkarski. Piłka nożna to prawdziwa królowa sportu.

Oczywiście nie samym futbolem człowiek żyje. W Polsce popularne są również inne dyscypliny, takie jak: tenis, skoki narciarskie, czy siatkówka. Związane jest to przede wszystkim z sukcesami naszych rodaków np. Igi Świątek, czy siatkarzy. Żadne transmisje nie przyciągają większej liczby widzów niż te, gdzie gramy o złote medale. Zwycięstwa Polaków są przeżywane przez cały kraj.

Powielanie fake newsów w sporcie

Niestety, jak wszędzie, jesteśmy narażeni na pewne niebezpieczeństwa. Najnowsze sportowe informacje mogą być fałszywe. Szczególnie można się z tym spotkać w mediach społecznościowych (np. Twitter), gdzie łatwo zmanipulować odbiorcą, zmieniając nazwę profilu. Każdy profesjonalny serwis weryfikuje informacje, jednak w Internecie jest mnóstwo tak zwanych "trolli", próbujących sobie zażartować.

Jak weryfikować wiadomości sportowe?

Najnowsze wiadomości sportowe należy weryfikować szybko i na bieżąco. Starajmy się dowiedzieć z innych źródeł, czy informacja, wywiad, statystyki, wynik meczu, relacja sportowa, czy nawet tabela, są prawdziwe. Gdy zweryfikujemy wiadomość w profesjonalnym serwisie sportowym, to unikniemy powielania takich nieprawdziwych newsów. Na szczęście trudno jest przekłamać wyniki na żywo i relacje live. Najgorzej wygląda to w kontekście informacji sportowych z ostatniej chwili.

Sport

Sport - najnowsze informacje