piątek, 4 lutego 2022 09:42

Jak wybrać brodzik natryskowy do twojej łazienki?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać brodzik natryskowy do twojej łazienki?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Nieważne, ile mamy lat czy jakiej jesteśmy płci – to właśnie tutaj każdego poranka przygotowujemy się do kolejnych wyzwań dnia codziennego. Z tego powodu, będąc na etapie projektowania domu lub mieszkania, warto poświęcić jej nieco więcej uwagi niż innym pomieszczeniom. Przemawia za tym także fakt, że łazienka jest pomieszczeniem, które Polacy statystycznie remontują najrzadziej.

Najważniejszym elementem każdej łazienki jest wanna lub prysznic. To w nich możemy zaserwować sobie orzeźwiającą pobudkę lub ciepłą, odprężającą kąpiel po ciężkim dniu. Po wielu latach królowania wanien coraz częściej decydujemy się na montaż brodzików natryskowych, głównie ze względów praktycznych. Zajmują one mniej miejsca, a ponadto dostęp do nich jest znacznie prostszy. Jak wybrać brodzik, aby dobrze pasował do naszej łazienki oraz spełniał swoje funkcje?

Dopasuj rozmiar brodzika do swoich potrzeb

Brodziki natryskowe produkowane są w przeróżnych rozmiarach. Różnią się one od siebie kształtem, wysokością, a nawet powierzchnią; dzięki temu łatwiej możemy dopasować model do miejsca, w którym chcemy go umieścić. Brodzik natryskowy może mieć kształt kwadratu, prostokąta lub formę półokrągłą. To, na jaki się zdecydujemy, zależy głównie od ustawności naszej łazienki. Proporcjonalnie do rozmiaru pomieszczenia powinniśmy dobrać natomiast powierzchnię brodzika. Jeśli dysponujemy dużą łazienką, śmiało sięgnijmy po brodzik o większej powierzchni. Pozwoli nam to korzystać z prysznica w sposób o wiele bardziej komfortowy – nawet w dwie osoby.

Najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić na określenie odpowiedniej wysokości brodzika. Jeśli z prysznica będziemy korzystać tylko my, wówczas dla naszej wygody możemy postawić na płaski brodzik natryskowy. Sprawdzi się on także doskonale w przypadku osób starszych. Jeśli natomiast mamy dzieci, warto postawić na nieco wyższy brodzik, wówczas może on pełnić funkcję wanny dla malucha.

Sposób montażu oraz materiał, z którego wykonany jest brodzik

Przygotowując projekt łazienki, pamiętajmy, że brodzik natryskowy musi dobrze współgrać z innymi elementami dekoracyjnymi, m.in. płytkami czy umywalką. Na szczęście producenci armatury robią wszystko, aby ułatwić nam remont łazienki. Sami możemy zdecydować, czy chcemy, aby brodzik znajdował się kilka centymetrów nad posadzką, czy może na równi z nią. Wszystko zależy od ogólnego projektu, na który się zdecydujemy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku doboru materiału, z którego wykonany jest brodzik. Wedle potrzeb możemy sięgnąć po ceramikę, akryl, konglomerat lub inne, nieco bardziej awangardowe tworzywo.

W zależności od tego, czy chcemy w naszej łazience postawić na klasyczną kabinę prysznicową, czy nowoczesną strefę kąpielową, w sklepach oferujących materiały instalacyjno-budowlane z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Na rynku znajduje się kilku renomowanych, doskonale zaopatrzonych sprzedawców, którzy dostarczą nam wszystkie niezbędne elementy potrzebne do kompleksowego remontu łazienki.

Jednym z nich jest mateomarket.pl – sklep internetowy, który już od ponad dekady zaopatruje przedsiębiorstwa i osoby prywatne w różnego rodzaju asortyment niezbędny na każdym etapie budowy lub remontu domu. Kompleksowa obsługa sprawia, że firma od lat cieszy się sporym zaufaniem konsumentów w całej Polsce. Kompletny katalog produktów online sprawia, że na spokojnie możemy przeanalizować każdą decyzję zakupową, a w razie jakiejkolwiek wątpliwości skorzystać z porady eksperta. Wybór odpowiednich materiałów instalacyjno-budowlanych ma ogromne znaczenie dla trwałości naszego remontu.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje