czwartek, 24 września 2020 08:16

Jak wybrać i gdzie kupić dobre zaciski do sztangi?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać i gdzie kupić dobre zaciski do sztangi?

Ćwiczenia ze sztangą polecane są dla każdego, kto chciałby zbudować silę i masę swoich mięśni. W sklepach można znaleźć szeroką gamę różnych typów sztang do wyboru. Najpopularniejsze to te z wymiennymi talerzami. Aby z nich korzystać, konieczne są także zaciski do sztangi. Czym warto kierować się, wybierając odpowiednie zaciski do sztangi? Gdzie można je zamówić? Sprawdź!

Czym są zaciski do sztangi?

Zaciskami do sztangi nazywa się elementy, które umieszczane są na drążku – gryfie sztangi. Mają one na celu zabezpieczenie talerzy – obciążników przed niebezpiecznym ześlizgiwaniem się, co mogłoby być przyczyną poważnych urazów dla ćwiczącego. Dodatkowo, mają one na celu ustabilizowanie obciążeń i redukcję drgań, które powstają podczas podnoszenia sztangi. Obecnie zaciski do sztangi najczęściej dodawane są do sztang w zestawie. Również znajdują się one w zestawach z hantlami. Często jednak niszczą się lub gubią, dlatego trzeba dokupić je dodatkowo. Co warto wtedy wybrać?

Rodzaje zacisków do sztangi

Zaciski przeznaczone do sztangi można podzielić na dwie główne kategorie, a mianowicie na zaciski z klamrami albo z dźwigniami oraz na zaciski sprężynowe. Wybór jest zależny od indywidualnych preferencji. Wyposażone w klamry lub dźwigni zaciski do sztangi są wygodne w użytkowaniu. Nie wymagają one siły, aby umieścić je na sztandze albo na hantlach. W tym przypadku wystarczy umieścić na gryfie wybrane obciążenia i nasunąć zaciski i odpowiednio je zamknąć. Od razu ustabilizują obciążenia. Z kolei sprężynowe zaciski do sztangi ą wyposażone w sprężyny, dlatego przy ich zakładaniu na gryf należy wcześniej je nacisnąć, a potem nałożyć. Wobec tego wymagają one odpowiedniej siły, aby je nałożyć. Oczywiście, niezależnie od tego, jakie zaciski do sztangi zostaną wybrane, konieczne jest dopasowanie ich do średnicy gryfu – tylko wtedy będą one mogły zapewnić optymalne trzymanie oraz bezpieczeństwo ćwiczeń.

Gdzie kupić zaciski do sztangi?

Obecnie zaciski do sztangi można zakupić w wielu sklepach. Oferują je przede wszystkim sklepy sportowe, gdzie wybór tych akcesoriów jest największy. Można znaleźć je w dużych marketach sportowych, ale też w mniejszych, specjalistycznych sklepach z wyposażeniem dla trenujących. Także warto sprawdzić zaciski do sztangi dostępne w sklepach internetowych. Także tam na kupujących czeka szeroka gama modeli, które wyróżniają się wysoką jakością oraz bardzo atrakcyjnymi cenami. Swoje zamówienie na zaciski do gryfu sztangi zamówić już teraz online – paczka zostanie dostarczona nawet w ciągu kilku dni od złożenia zamówienia.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje