środa, 29 czerwca 2022 07:37

Jak wybrać odpowiedni serwis TIR?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać odpowiedni serwis TIR?

Samochody ciężarowe, które podlegają ciągłej eksploatacji, są w szczególnym stopniu narażone na wszelkie awarie i nieprawidłowości. Warto wybrać sprawdzone i nowoczesne centrum serwisowe, które oferuje kompleksowy zakres usług w ramach serwisu samochodów ciężarowych. Obecnie precyzyjna diagnostyka komputerowa jest gwarancją szybkiego zlokalizowania i naprawy problemu. Ważne, aby serwis obejmował wszystkie usługi serwisowe i naprawy układów np. chłodzenia, układu hamulcowego, pneumatycznego, wydechowego, zawieszenia i innych. Ponadto, powinien również oferować obowiązkowe przeglądy techniczne, modernizację części czy wymianę wyposażenia i usługi dodatkowe takie jak wulkanizacja, usługi blacharskie czy lakiernicze. Należy również zwrócić uwagę na jakość używanych w serwisie części — komponenty powinny być sprowadzane od solidnych i sprawdzonych producentów. Z uwagi na komfort klientów i zredukowanie czasu oczekiwania funkcjonalnym rozwiązaniem jest kilka stanowisk obsługi. Dzięki temu naprawa czy przegląd pojazdu odbędzie się w możliwie najkrótszym czasie, bez konieczności czekania w kolejce. Bogate zaplecze techniczne i obsługa najwyższej jakości są dziś domeną idealnego serwisu. Te wszystkie zalety łączy serwis TIR Centrum Serwisowe “Mostki’.

Dodatkowe usługi w ramach jednego centrum

W przypadku samochodów ciężarowych sprawne działanie ogrzewania postojowego webasto i klimatyzacji jest absolutną podstawą. Warto pamiętać, że kierowcy TIR-ów często są w trasie przez cały rok i doświadczają zmiennych warunków atmosferycznych. W przypadku usterki sprawna diagnostyka przy użyciu nowoczesnych urządzeń jest gwarancją szybkiego zażegnania problemu i możliwości dalszej, komfortowej jazdy. Dzięki fachowej obsłudze ekspertów z CS “Mostki” cały proces naprawy przebiegnie szybko i w miłej atmosferze.

Serwis opon

Dbałość o właściwy stan opon w pojazdach ciężarowych jest nieodzownym elementem bezpieczeństwa. Tylko doświadczeni fachowcy mogą ocenić ich ogólny stan czy głębokości bieżnika. Dzięki stałemu monitorowaniu i regularnym przeglądom ogumienia można zwiększyć żywotność opon, ich równomierne zużycie i ponieść efektywność paliwową. Doświadczony diagnosta szybko wykryje ewentualne nieprawidłowości, dzięki czemu można zapobiec niespodziewanej awarii podczas jazdy w trasie.

Serwis tacho

Sprawnie działający tachograf jest niezbędny w wyposażeniu samochodu ciężarowego. Obecnie każdy właściciel pojazdów ciężarowych jest zobowiązany do instalacji i aktywacji tachografu. W tym celu warto skorzystać z usług okręgowej stacji kontroli pojazdów, która posiada niezbędną autoryzację. Wykwalifikowana kadra z Centrum Serwisowego Mostki posiada pełne uprawnienia do pełnego serwisu tacho w tym instalacji, kalibracji i napraw.

Dobry serwis w wygodnej lokalizacji

Kluczową zaletą dobrego serwisu jest również dogodna lokalizacja, w której klienci mogą dotrzeć na miejsce bez trudu. Serwis samochodów ciężarowych “Mostki” zlokalizowany jest tuż przy drodze tranzytowej DK92, która prowadzi na zachód Europy. Dzięki temu, klienci bez problemu mogą dokonać badań technicznych oraz napraw po drodze do celu, nie tracąc czasu na dodatkowe szukanie innego serwisu.

W przypadku awarii na trasie — pomoże serwis mobilny TIR

Czasami może się zdarzyć, że samochód w trasie ulegnie awarii.  Zwykle przyczynami usterek okazują się problemy z układami i instalacjami czy elementami w naczepach.

Nieprawidłowości podczas jazdy zawsze stanowią to duży kłopot dla kierowcy. W przypadku branży logistycznej czas jest niezwykle ważny, ponieważ decyduje o zarobkach. Specjaliści z CS “Mostki” są przygotowani również na takie trudności. Dzięki serwisowi mobilnemu TIR, możliwy jest serwis do 1000 km na terenie Europy. Co więcej, współpraca z zagranicznymi partnerami gwarantuje rozwiązanie problemu w sposób szybki i bezpieczny. W razie potrzeby możliwe jest również holowanie pojazdu. Wykwalifikowani fachowcy z CS Mostki wiedzą, że najważniejsze jest usunięcie usterki jak najszybciej, aby możliwie nie zakłócić przebiegu trasy.

OSKP - badania techniczne gwarancją bezpieczeństwa

Wykonywanie okresowych badań technicznych jest niezbędne nie tylko, aby utrzymać pojazd we właściwym stanie, ale także, by zapewnić bezpieczeństwo na trasie. Oprócz serwisu samochodów ciężarowych idealnym rozwiązaniem jest posiadanie obok okręgowej stacji kontroli pojazdów. Dzięki temu można również dokonać niezbędnych badań i przeglądów technicznych przy okazji wymiany części w serwisie. Dobrze jest zwrócić uwagę, czy sprzęt używany do diagnostyki jest certyfikowany i regularnie serwisowany. Dzięki temu możemy mieć pewność, że badanie zostanie przeprowadzone precyzyjne i solidnie. Warto wybrać stację o wysokiej renomie jak okręgowa stacja kontroli pojazdów “Mostki”, która posiada urządzenia najwyższej jakości i oferuje również szereg usług dodatkowych np. pomiar zbieżności kół czy właściwości akumulatora. Ważne, aby oddać swój pojazd w ręce doświadczonego diagnosty, który wykona badanie dokładnie i wykryje ewentualne, dodatkowe nieprawidłowości.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka