wtorek, 15 września 2020 14:04

Jak wygląda nowe boisko przy Zespole Szkół nr 2 w Miechowie?

Autor Emilia Gara
Jak wygląda nowe boisko przy Zespole Szkół nr 2 w Miechowie?

W nowym roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie korzystają z nowoczesnego, przebudowanego wielofunkcyjnego boiska, o którym kiedyś mogli pomarzyć. Wtorkowemu uroczystemu otwarciu 15 września oprócz młodzieńczej radości i sportowej atmosfery, przyświecała znakomita, słoneczna pogoda.

- Cieszę się, że inwestycja tak długo oczekiwana, jest w końcu zrealizowana – mówił Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek, gratulując pięknego obiektu.

Na tę okoliczność odczytał list Wiceministra Sportu Jacka Osucha, który z racji pełnionych obowiązków, nie mógł osobiście wziąć udziału w otwarciu. „Nie ma zdrowego i aktywnego społeczeństwa bez bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury sportowej” – przyznał w liście wiceminister gratulując przebudowy obiektu. Życzył, aby to miejsce stało się kuźnią sportowych talentów podkreślając przy tym, że jednym z priorytetów Ministerstwa Sportu jest aktywizacja dzieci i młodzieży. Sukcesywnie zwiększane są nakłady na sport powszechny i infrastrukturę sportową. Tylko w 2020 roku ministerialne wsparcie w rozwój infrastruktury sportowej to ponad 516 mln zł.

Starosta Jacek Kobyłka przyznał, że on sam niegdyś jako uczeń biegał po tym boisku i ćwiczył. Dlatego tak go cieszy, iż po kilkunastu latach w końcu udało się ten obiekt przebudować, z myślą o młodzieży, ale też i o mieszkańcach Miechowa i całego powiatu. Starosta dziękował Ministerstwu Sportu za to, że ze wspomnianych 516 mln zł, znalazła się z pozoru niewielka, ale jakże ważna część - ponad 563 tys. zł przeznaczona na ten obiekt. Jest to tym bardziej ważne, jak zauważył starosta, w dobie koronawirusa, który wielu niejako przymusił do przejścia na tryb siedzący – zdalny – komputerowy. Starosta dziękował dyr. Marii Paschek, że przez ostatnie lata konsekwentnie nie dała zapomnieć o konieczności modernizacji boiska Zespołu Szkół Nr 2. Przy tej okazji przypomniał, iż to niejedna w tym roku inwestycja w tej szkole, bowiem sale ćwiczeń praktycznych (dawne warsztaty) zimą zasilane będą w ciepło z nowej kotłowni gazowej.

"Brawa absolwenci!" - tymi słowami dyrektor Maria Paschek dziękowała osobom, których wkład przyczynił się do powstania nowego boiska. Byli to: Starosta Jacek Kobyłka, Wicestarosta Paweł Osikowski, Przewodniczący Krzysztof Świerczek, radni powiatowi i obecni nauczyciele. Kulminacyjnym momentem po błogosławieństwie i poświęceniu obiektu przez ks. kanclerza Bartosza Sikorę, bieżnię i boiska przetestowała młodzież. Swe umiejętności gry w koszykówkę w rzutach wolnych zweryfikował także wicestarosta Paweł Osikowski.

Zadanie inwestycyjne dofinansowało Ministerstwo Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF). Koszt całkowity wyniósł 1 129 000 zł, z czego dofinansowanie - 563 371 zł, udział budżetu Powiatu Miechowskiego - 565 629 zł. Wykonawcą przebudowy obiektu była firma „Ecoforma” Hubert Wójcik z Kielc.

Inf. i fot.: SP Miechów

Miechów - najnowsze informacje