poniedziałek, 9 maja 2022 10:18

Jak wygląda odgrzybianie mieszkania i kiedy jest konieczne?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wygląda odgrzybianie mieszkania i kiedy jest konieczne?

Grzyby i pleśń na ścianach zwykle utożsamiamy ze starym budownictwem, a w szczególności z domami wolnostojącymi naszych babć. Z takim przekonaniem wielu z nas żyje jednak do momentu, kiedy grzyb nie pojawi się w ich domu. Przyczyny ich powstawania mogą być różne. W tym artykule skupimy się zarówno na nich, jak i na sposobach radzenia sobie z grzybem i pleśnią na ścianach.

Jak skutecznie odgrzybić mieszkanie?

Choć samodzielne usuwanie grzybów przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów grzybobójczych  jest możliwe, efekt ten jest niestety krótkotrwały. Nieestetyczny, a przede wszystkim szkodliwy dla naszego zdrowia “dziki lokator” powraca. Niestety bardzo często grzyb atakuje głębsze warstwy ściany, co oznacza, że skuteczne odgrzybianie mieszkania jest możliwe wyłącznie z pomocą fachowców. Dysponują oni specjalistycznym sprzętem. Najczęściej wybieraną metodą do odgrzybiania mieszkania jest metoda opryskowa, która pozwala dotrzeć nawet do najmniejszych zakamarków, będących idealnym siedliskiem dla grzybów i pleśni.

Przyczyny grzyba - dlaczego ich znalezienie jest tak ważne?

Decydując się na usługi firmy specjalizującej się w odgrzybianiu pomieszczeń, zyskujemy nie tylko pewność trwałego pozbycia się problemów. Fachowcy oprócz tego znajdują przyczynę powstawania grzybów. Znalezienie źródła ich występowania to jeden z najważniejszych kroków, jakie należy podjąć, by się ich pozbyć. Musimy bowiem wiedzieć, że by zachować czyste mieszkanie bez grzybów i pleśni, konieczne jest pozbycie się zarówno ich, jak i przyczyny ich powstawania.

Najczęściej wskazywanymi przyczynami są:

  • podsiąkanie wody gruntowej,
  • awaria instalacji wodno-kanalizacyjnej,
  • zalanie,
  • przemarzające ściany,
  • nieprawidłowa wentylacja (najczęściej w połączeniu ze zbyt wysoką temperaturą w pomieszczeniach).

Najlepsze warunki “niechciani lokatorzy” odnajdują w kuchni i łazience. Są to pomieszczenia, w których mamy do czynienia z wysoką wilgotnością.

Grzyb w mieszkaniu - konsekwencje

Pleśń i grzyby na ścianach to nie tylko nieestetycznie wyglądające pomieszczenia. Dużo poważniejsze konsekwencje ich obecności dotyczą zdrowia. Osoby przebywające w pomieszczeniach mogą czuć dyskomfort w związku ze stęchłym zapachem, który szybko doprowadza do bólów głowy czy brzucha. W dłuższej perspektywie grzyb na ścianie może prowadzić do problemów z nerkami, a nawet do nowotworów. Wszystko za sprawą toksycznych mykotoksyn wytwarzanych przez grzyby. Znalezienie przyczyny powstawania grzybów i odgrzybianie mieszkań to więc inwestycja nie tylko w poprawę wizualną pomieszczeń, ale przede wszystkim we własne zdrowie.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka