poniedziałek, 20 lutego 2023 11:55

Jak zamówić kuriera do domu? Sposób na szybką wysyłkę

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zamówić kuriera do domu? Sposób na szybką wysyłkę

Nadawanie paczki bez wychodzenia z domu to wygodny sposób, w szczególności dla osób zabieganych czy pracujących zdalnie. Z tej formy wysyłki może jednak skorzystać każdy – wystarczy zamówić kuriera InPost, a odbierze on paczkę pod wskazanym adresem. Na czym to w praktyce polega?

Nadawanie paczki kurierem InPost – jak to przebiega?

Powodów nagłego wysłania paczki może być wiele: konieczność przesłania ważnych dokumentów, dokonania zwrotu w sklepie internetowym czy przekazanie prezentu urodzinowego. Niezależnie od przyczyny zamówienie kuriera InPost gwarantuje szybką dostawę w atrakcyjnej cenie.

Wszystkie niezbędne informacje na temat tego, jak zamówić kuriera do domu, dostępne są na stronie internetowej InPostu. Cały proces przebiega na Managerze Paczek, czyli specjalnej formie usługi firmy kurierskiej. Należy wejść na witrynę internetową i zarejestrować własne konto. Korzystanie z tej metody wymaga również zasilenia tego konta środkami pieniężnymi. Jest to konieczne, ponieważ przy generowaniu etykiety, system pobierze z konta odpowiednią kwotę za wysyłkę.

Po zalogowaniu się można od razu przejść do wypełniania formularza. Na samym początku należy określić formę wysyłki (czyli dostawę kurierem), a następnie podać gabaryt paczki. Kolejny krok to uzupełnienie danych odbiorcy i nadawcy. Na tej podstawie zostanie wygenerowana etykieta wysyłkowa, którą należy wydrukować i nakleić na zapakowaną przesyłkę.

Jakie przesyłki można wysyłać kurierem i ile to kosztuje?

W usługach wysyłkowych InPost obowiązują konkretne gabaryty paczek. Niezależnie jednak od wymiarów waga przesyłki nie może przekroczyć 25 kg. A jakich maksymalnych rozmiarów powinno się trzymać?

  • Gabaryt A – 80 x 380 x 640 mm,
  • Gabaryt B – 190 x 380 x 640 mm,
  • Gabaryt C – 410 x 380 x 640 mm,
  • Gabaryt D – 500 x 500 x 800 mm (ta opcja dostępna jest jedynie przy wysyłce kurierem poprzez Managera Paczek).

Dokładne określenie gabarytu jest ważne, ponieważ to na tej podstawie naliczana jest opłata zamówienia. Koszty wysyłki kurierem różnią się więc w zależności od podanych wymiarów, ale także od punktu odbioru. Jeśli paczka jest wysyłana pod konkretny adres, to nadawca zapłaci od 15,79 zł do 29,99 zł.

Dlaczego warto zamówić kuriera do domu?

Kurier jest w stanie odebrać od nadawcy paczki, które nie zmieszczą się do skrytki w automacie Paczkomat®. Dlatego też ta opcja zdecydowanie lepiej sprawdza się w przypadku większych gabarytów. Zamawianie kuriera do domu przydaje się także lokalnym małym sprzedawcom lub osobom, które akurat w danym momencie mają do wysłania więcej niż 5 paczek. W takiej sytuacji kurier odbierze je od klienta bezpłatnie. Dodatkową zaletą jest również krótki czas dostawy. Większość paczek może być dostarczona już w następnym dniu roboczym.

Zamawianie kuriera do domu to prosty i intuicyjny proces, który przebiega przy pomocy narzędzia Managera Paczek. Firma kurierska InPost gwarantuje przy tym szybką dostawę, a także atrakcyjne ceny i możliwość wysyłki większych gabarytowo paczek.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje