poniedziałek, 27 maja 2024 08:22

Jak złagodzić ból kręgosłupa lędźwiowego

Autor Artykuł sponsorowany
Jak złagodzić ból kręgosłupa lędźwiowego

Ból dolnej części pleców to przypadłość, z którą wiele osób zmaga się na co dzień. Niestety, osoby cierpiące na tego typu bóle często doświadczają ograniczeń w swojej codziennej aktywności, co skutkuje znacznym obniżeniem jakości ich życia. Przyczyny bólu dolnej części pleców mogą być różnorodne, od złej postawy ciała po urazy i choroby. Istnieje jednak wiele skutecznych sposobów poradzenia sobie z tym problemem i odzyskania dobrego samopoczucia. Dowiedz się, co zrobić, jeśli boli Cię kręgosłup lędźwiowy.

Co jest dobre na ból pleców? Metody unikania bólu kręgosłupa lędźwiowego

Jeśli chcesz, aby ominął Cię silny ból kręgosłupa lędźwiowego, warto wdrożyć pewne zdrowe nawyki i praktykować profilaktykę. Jednym z najważniejszych elementów jest utrzymywanie dobrej postawy ciała podczas siedzenia, stania i chodzenia. Unikaj zginania się, podnoszenia, niepotrzebnego i nieprawidłowego skręcania kręgosłupa oraz utrzymywania jednej pozycji. Warto też regularnie wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców i mięśnie brzucha. Mocny rdzeń pomaga ustabilizować kręgosłup i zapobiega jego nadmiernemu obciążeniu. Dobrze jest także wdrożyć ćwiczenia rozciągające: plecy, uda, nogi i biodra. Elastyczne mięśnie i stawy mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowego zakresu ruchu i zmniejszyć ból pleców. Dodatkowo utrzymanie prawidłowej wagi zmniejsza ryzyko wystąpienia bólu w osi szkieletowej.

Czy wiesz, że od kręgosłupa mogą pojawić się inne bóle? Sprawdź, co zrobić, gdy bolą ciesnie nadgarstka.

Jak złagodzić ból kręgosłupa lędźwiowego

Jeśli zastanawiasz się, jak złagodzić ból kręgosłupa lędźwiowego i który specjalista będzie najlepszy, skontaktuj się z CRSClinic. Doświadczeni lekarze, w tym ortopedzi, neurochirurdzy, neurolodzy oraz fizjoterapeuci, zapewniają kompleksową opiekę. W CRSClinic stosowane są nowoczesne metody diagnostyczne i terapeutyczne. W klinice stosowane jest holistyczne podejście, które obejmuje edukowanie pacjenta, wprowadzenie terapii manualnej, ćwiczeń wzmacniających i technik relaksacyjnych. Dzięki współpracy wielospecjalistycznego zespołu mogą być zaoferowane spersonalizowane i skuteczne rozwiązania dla każdego pacjenta.

Fizjoterapia na bolący kręgosłup

Fizjoterapia zapewnia również ulgę w bólu kręgosłupa, tym samym zmniejszając lub eliminując ból. Ostry ból kręgosłupa lędźwiowego często występuje po urazach, przeciążeniach oraz bólach ostrych i przewlekłych. Stosując różne rodzaje rehabilitacji przy bólach kręgosłupa, dociera się do źródła bólu. Każdy pacjent może otrzymać zindywidualizowaną rehabilitację pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty od prawidłowej diagnozy problemu, poprzez proces terapeutyczny i profilaktykę.
Bólowi kręgosłupa lędźwiowego pomagają metody stosowane przez fizjoterapeutów np: terapia manualna, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, manipulacja krótką dźwignią, stabilizacja centralna oraz wyzwalacze terapii.

Podsumowanie

Dokucza Ci ból pleców? Nie czekaj, umów konsultację ze specjalistą, który postawi trafną diagnozę i zaplanuje ukierunkowaną terapię, która z pewnością poradzi sobie z bólem kręgosłupa lędźwiowego. Skorzystaj z usług CRSCLINIC, gdzie leczeniem bólu kręgosłupa zajmują się doświadczeni lekarze i fizjoterapeuci.

Zdrowie – zagrożenia i choroby - najnowsze informacje

Rozrywka