poniedziałek, 18 stycznia 2021 09:10

Jak znaleźć dobry materac? Czym się kierować przy wyborze?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak znaleźć dobry materac? Czym się kierować przy wyborze?

Zakup dobrego materaca do łóżka do sypialni to jeden z najważniejszych elementów, który ma wpływ na poziom twojego odpoczynku, komfortu podczas snu i efektywnej regeneracji. Warto więc na to zadanie poświęcić trochę czasu i dokonać świadomego wyboru.

Materac idealny, czyli jaki?

Kryteria wyboru materaca do łóżka

Materac idealny, czyli jaki?

Materac do łóżka powinien być przede wszystkim komfortowy. Oczywiście poszczególne modele mogą znacząco różnić się ceną. Warto jednak zwracać uwagę przede wszystkim na materiały i jakość wykonania, jaką różnią się materace. Katowice to miasto w którym możesz znaleźć naprawdę optymalne rozwiązania, które zapewniają maksymalny komfort wypoczynku, a ich cena to odwzorowuje. Wybór najtańszego materaca w większości przypadków będzie nieudaną inwestycją, ponieważ będzie się on stosunkowo szybko niszczył, a o dobrym dopasowaniu do ciała będziesz mógł zapomnieć. Kierowanie się reklamami w telewizji czy prasie także nie jest do końca dobre. Nikt przecież nie chce przepłacić. Czym więc się kierować, aby wybrać materac wysokiej jakości, którego cena będzie odpowiadała poziomowi jego wykonania?

Kryteria wyboru materaca do łóżka

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest materac. Powinien być on jednocześnie wytrzymały, jak i wygodny. Obecnie za najbardziej komfortowe uznaje się materace lateksowe i te z pianki termoplastycznej. Jeśli jednak nie jesteś gotowy na to, by kupować materac z najwyższej półki, możesz sprawdzić ten wykończony pianką wysokoelastyczną. Gwarantują one dobrą punktową elastyczność i wyjątkową trwałość. Osoby, którym odpowiadają twarde materace będą zadowolone np. z modeli z matą kokosową.

Z wyborem materiału wiąże się automatycznie drugie kryterium oceny, czyli dobór materaca pod kątem twardości. Wbrew powszechnie panującej opinii, twardy materac nie zawsze jest najlepszy. Poziom twardości powinien być dobrany pod kątem użytkownika. Przede wszystkim liczy się tutaj oczywiście ciężar osoby. Jeśli Ty i Twój partner macie inne potrzeby, warto zainwestować w dwa osobne materace o takiej samej wysokości. Dzięki temu będziecie pewni, że potrzeby obu osób są spełniane.

Warto zwrócić uwagę także na pokrowiec na materac. Najlepiej, aby był on zdejmowany, ponieważ można go wtedy znacznie łatwiej wyprać. Kwestie higieny w przypadku sypialni są ogromnie istotne. Warto więc wybierać materace, które przeciwdziałają rozwojowi roztoczy, pleśni czy grzybów. Pod tym względem materace piankowe są absolutnie bezkonkurencyjne dzięki poziomowi wentylacji i dobrej przepuszczalności wilgoci. W przypadku lateksowych materacy warto zwrócić uwagę na naturalne właściwości przeciwgrzybicze i zapobieganie rozwojowi innych drobnoustrojów. Niektóre materace mają dodatkowe właściwości antybakteryjne. Zadbaj o zdrowy sen i zapomnij o bólach kręgosłupa!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje