wtorek, 10 listopada 2020 12:21

Jaką lampę nad lustro w łazience wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Jaką lampę nad lustro w łazience wybrać?

Wybór odpowiedniego oświetlenia do łazienki to bardzo ważna kwestia. Warto dopasować lampy, które będą nie tylko świetnie się prezentować, ale i zapewnią nam funkcjonalność. Co jednak powinniśmy mieć na uwadze, by nasz wybór był właściwy?

Lustro to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki. Właściwie trudno sobie nawet wyobrazić, że mogłoby go tam zabraknąć. Łazienkowe lustro służy nam przy porannej toalecie, stylizacji włosów, robieniu makijażu, goleniu zarostu i wielu innych czynnościach. Z tego też powodu bardzo ważne jest, by było ono właściwie oświetlone. Główne lampy sufitowe nie są w tym przypadku wystarczające, gdyż mogą przekłamywać kolory i ''rzucać'' cień na twarz. Potrzebujemy więc specjalnej lampy, którą zamontujemy tuż przy lustrze. Obecnie mamy naprawdę spory wybór wśród takich stylowych elementów oświetleniowych. Jak więc dopasować lampy idealnie komponujące się z aranżacją łazienki, ale i zapewniające nam dużą funkcjonalność?

Lampa dopasowana do wnętrza — stylowe oświetlenie

Piękna łazienka to marzenie wielu z nas. Czasem najdrobniejsze detale decydują o tym, jak będzie się prezentować wnętrze. Lampa to dodatek, którym możemy doskonale podkreślić charakter aranżacji. Dlatego też, zanim powiemy sobie o tym, jak dopasować ją pod względem funkcjonalności, sprawdzimy jak to zrobić, kierując się jej estetyką. Nie oszukujmy się, dla większości z nas jest to kluczowa sprawa. Jaką więc lampę warto wybrać? Przede wszystkim powinna ona dobrze komponować się ze stylistyką pomieszczenia. Do łazienki w stylu glamour świetnie pasować będą lampy z ozdobnymi kryształami i licznymi motywami lustrzanymi. Jeśli natomiast preferujemy styl minimalistyczny, to dobrym wyborem mogą okazać się te o prostym fasonie, wykonane z materiałów o jednolitej strukturze. W łazience, w której rządzi styl klasyczny, wspaniale wyglądać będą natomiast eleganckie kinkiety. Duży wybór wśród takich modeli znajdziemy na https://www.strefalamp.pl/kinkiet-nad-lustro.

Jak oświetlić lustro w łazience? Idealne rozmieszczenie lamp

Jedną kwestii decydujących o tym, jaką lampę do łazienki wybierzemy, jest to, jaki efekt chcemy uzyskać. Sposób padania światła na lustro, czy też bezpośrednio na twarz jest tu bowiem właściwie sprawą kluczową. Nieprawidłowo ułożenie lampy może powodować powstawanie cienia, który utrudni nam wykonanie precyzyjnego makijażu, depilacji, a przede wszystkim sprawi, że w odbiciu będziemy prezentować się dość niekorzystnie. Z tego też powodu przy łazienkowym lustrze sprawdzają się przede wszystkim dwa schematy ułożenia lamp. Pierwszym z nich jest zastosowanie oświetlenia nad lustrem. W tym przypadku świetnie sprawdzą się podłużne kinkiety oraz inne modele lamp przeznaczonych do montażu nad lustrem dostępnych na https://www.strefalamp.pl/lampy-nad-lustro. Drugim sposobem jest zastosowanie oświetlenia po lewej i prawej stronie lustra. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku podłużne listwy z żarówkami.

Lampa nad lustro do łazienki — jaką barwę światła wybrać?

Sama lampa to jedno. Robiąc zakupy na https://www.strefalamp.pl, warto zwrócić również uwagę na dobór odpowiedniej barwy światła. Jest to szczególnie istotne, gdy mówimy o łazience, gdyż podczas wszelkich czynności pielęgnacyjnych i upiększających, musimy mieć zapewnione dobrej jakości oświetlenie. Zbyt ciepła lub zbyt zimna barwa sprawi, że zrobiony w naszym lustrze łazienkowym makijaż będzie prezentował się zupełnie inaczej w świetle dziennym. Może to oznaczać niemałą wpadkę. Z tego też względu idealna barwa światła nad lustrem wynosi od 4000 K do 5000 K. Jest ona bowiem neutralna i najbardziej zbliżona do naturalnego światła.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje