piątek, 22 maja 2020 16:19

Jaki dron kupić?

Autor Głos 24
Jaki dron kupić?

Bez wątpienia drony z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i powodzeniem. Na rynku jest ich coraz więcej, ceny są coraz bardziej na kieszeń większości Polaków, a do tego sprzęty takie stanowią zarówno doskonałe, praktyczne rozwiązanie, jak i formę gadżetu, którym z przyjemnością pobawi się niejeden zapaleniec tego typu zabawek. Chcąc kupić dron, bez wątpienia warto prześledzić dokładnie ofertę, tak, aby móc  zdecydować się na jak najlepszy z możliwych produkt. Nie każdy jest sobie jednak równy. Na co więc zwrócić uwagę przy samym zakupie? Jakie elementy są ważne, by móc wybrać to, co będzie dla nas najlepsze.

Dron - czyli co to właściwie jest?

Jeszcze kilka lat temu, nie każdy wiedziałby czym jest dron. Tych, co go mieli było niewielu. Dzięki jednak rozwojowi technologii i dostępowi do coraz to większego wachlarza produktów, dziś taki gadżet ma coraz więcej osób, w pełni wykorzystując jego potencjał i możliwości. Zastanawiając się nad tym, czy jest dron, najprościej napisać, iż jest to bezzałogowa maszyna latająca, która wymaga zdalnego sterowania dzięki użyciu smartfona lub specjalnego kontrolera. Na przestrzeni lat wykorzystywanie dronów znacząco się zmieniło. Na początku były one używane przede wszystkim przez wojsko. Dzięki temu bowiem nie było konieczności, by korzystać z pilotów. Wystarczyło uruchomić drony, by móc widzieć to wszystko, czego będąc na ziemi nie bylibyśmy w stanie dojrzeć. Dziś gadżety te używa się w celach czysto rozrywkowych lub komercyjnych. Z jednej bowiem strony sprzęty te kupują prywatne osoby, które chcą tworzyć oryginalne filmiki, z drugiej zaś ludzie, którzy profesjonalnie zajmują się kręceniem filmów.

Jaki dron kupić?

Jaki dron okaże się być dobrym zakupem?

Dzięki temu, że wachlarz ofertowy jest niezwykle bogaty i różnorodny, każdy z klientów może postawić na to, co najbardziej właśnie mu będzie pasować i odpowiadać. Wśród licznych propozycji znaleźć można między innymi te, które wykorzystuje się w celach rozrywkowych, jak również i te, których używa się do pracy, szczególnie przy produkcjach filmowych. Jedne dla amatorów, inne półprofesjonalne, jeszcze innej w pełni profesjonalne, z najwyższej półki. Dokonując już ostatecznego zakupu, warto zadać sobie kilka pytań, tak, aby móc wybrać to, co po prostu okaże się być najlepsze i trafione w samą dziesiątkę. Gdzie będziemy go wykorzystywać, jak często będziemy z niego korzystać, czy wcześniej obsługiwaliśmy już takie urządzenie? Im więcej pytań sobie zadamy, tym na pewno lepszego zakupu uda nam się dokonać.

Najważniejszymi parametrami, które mogą odegrać zasadnicze znaczenie w kwestii wyboru tego, co najlepsze, stanowi na pewno maksymalny czas lotu i maksymalny udźwig. Jeśli używamy drona do celów rozrywkowych, wystarczy nam taki sprzęt, w którym bateria wytrzyma około 10 minut w powietrzu. Jeśli jednak chodzi o drony do wykorzystania przy filmach, tutaj trzeba szukać zdecydowanie lepszych urządzeń. Warto zakupić także i dodatkowe baterie, dzięki którym to można bez problemu je wymienić, jeśli chcemy korzystać ze sprzętu dłuższy czas. Jeśli chodzi o udźwig, tutaj bierzemy ten aspekt pod uwagę, jeśli dron ma unieść daną kamerę czy też inne przedmioty, tak aby mieć pewność, że będąc w powietrzu nie będzie on narażony na przeciążenie. Istotne znaczenie ma również i jakość kamery. Jeśli kupujemy dron z kamerą, warto zwrócić uwagę między innymi na rozdzielczość filmów jak i na liczbę klatek. Te kamery dla amatorów wystarczy, by miały rozdzielczość HD, z kolei dla profesjonalistów sprawdzi się nagrywanie w jakości 4K. Duże znaczenie ma na pewno także i sterowanie. Można zdecydować się na sprzęt z możliwością sterowania przez naszego prywatnego smartfona lub za pośrednictwem dołączonego do zestawu kontrolera, bądź dwóch tych elementów jednocześnie. I na koniec, równie ważny aspekt, a mianowicie jakość wykonania i odporność. Warto bowiem zwrócić uwagę na to, z czego drony są zbudowane, a do tego i skupić się na dodatkowych funkcjach, które na pewno wydłużą żywotność sprzętu. Istotne znaczenie ma napewno system omijania przeszkód, powrót do punktu startowego, wyznaczanie trasy poprzez mapę, czy na przykład podążanie za celem.

Ile kosztuje dron?

Trudno określić ile będzie taki zakup nas kosztował, gdyż wszystko uzależnione jest od tego, co chcemy kupić. Te najtańsze otrzymamy do 300 złotych, te najlepsze dostępne są w kwocie nawet kilku tysięcy. Przed wyborem ostatecznego sprzętu, warto dokładnie więc zastanowić się nad celem wykorzystania przez nas tego gadżetu, na zwrócenie uwagi na poszczególne parametry, a do tego nad kwestią finansową, a więc ile jesteśmy w stanie na taki dron wydać pieniędzy. Niekoniecznie trzeba kupować sprzęt najtańszy, więc jeśli nas stać dużo bardziej opłaca się zakup nieco lepszego produktu, który będzie dłużej spełniał swoje zadania. Nie oznacza to jednak, że trzeba od razu wydawać na niego ogromne pieniądze, bo i wśród produktów z dolnej półki, znajdą się perełki, na jakie na pewno warto zwrócić uwagę.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje