wtorek, 8 czerwca 2021 11:26

Jakie kwiaty na urodziny?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie kwiaty na urodziny?

Urodziny to szczególne wydarzenie w życiu każdego z nas. Solenizantom wręcza się z tej okazji rozmaite prezenty. Bardzo często towarzyszy im bukiet kwiatów. Co ciekawe, są one również prezentem same w sobie. Jakie więc kwiaty na urodziny wybrać? Sprawdź w tym artykule!

W tym szczególnym dniu, jakim są urodziny, chcemy wyróżnić solenizanta. Dlatego też przygotowuje się podarki. W zależności od spokrewnienia lub stopnia znajomości wręcza się mniejsze, lub większe prezenty. Najczęstszym dodatkiem do nich są właśnie cięte kwiaty. Starannie dobrany bukiet może wręcz zastąpić drogocenny podarunek. Tym samym wyrazi najszczersze życzenia, a także podkreśli doniosłość tego dnia. Które kwiaty zatem będą najlepsze? Wybór nie jest prosty, jeśli nie wiemy, co oznaczają poszczególne kolory oraz rodzaje roślin.

Jakie kwiaty na urodziny?

Chcąc wybrać odpowiednie kwiaty na urodziny, dobrze jest poznać ich symbolikę. Jeśli nie chcemy tego robić lub nie mamy czasu, warto podczas ich zamawiania określić konkretnie okazję oraz osobę, która zostanie nimi obdarowana. W ten sposób pracownik kwiaciarni będzie mógł zaproponować nam najlepsze rozwiązanie, które trafi w gusta solenizanta i przekaże odpowiednie uczucia oraz emocje.

Obdarowanie solenizanta kwiatami to bardzo dobry pomysł. Możemy skusić się na następujące propozycje:

●     słoneczniki - letnie kwiaty, które swoimi kolorami wprowadzają radość i nawiązanie do słońca. Są one wyjątkowe, nietuzinkowe, a takim bukietem jesteśmy w stanie pozytywnie zaskoczyć osobę obdarowywaną. Słoneczniki oznaczają lojalność i przyjaźń.

●     tulipany - nawiązują do wiosny oraz radości. Wspaniale sprawdzą się jako bukiet dla solenizanta, który rozpromieni jego twarz.

●     gerbery - często niedoceniane kwiaty, ale swoją symboliką świetnie nadają się na prezent urodzinowy. Oznaczają bowiem uznanie, a także przekazują nasz szacunek dla solenizanta. Gerbery stanowią dodatek do pozostałych kwiatów w wielobarwnych i ciekawych bukietach.

●     róże - najczęściej kojarzą nam się z czerwonym kolorem i wyznawaniem miłości. Jednak te pomarańczowe mają inne znaczenie. Symbolizują fascynację, zatem podarowane z okazji urodzin ukochanej osobie będą trafnym pomysłem. Z kolei różowe róże oznaczają przyjaźń oraz uznanie.

●     lawenda - w naszym zestawieniu taka propozycja może wywołać zaskoczenie. Jednak lawenda jest idealnym niezobowiązującym prezentem. Wyraża ona chęć czyjegoś szczęścia.

Jakich kwiatów na urodziny nie wręczać?

Są także kwiaty, które otrzymane przez solenizanta mogą wzbudzić mieszane uczucie. Dlatego najlepiej wystrzegać się:

●     hortensji - kojarzą się z zazdrością,

●     chryzantem - wiążą się z przemijaniem,

●     narcyzów - symbolizują obłudę,

●     lilii - jeśli osoba obdarowywana ma na nie uczulenie.

Podsumowanie

Kwiaty na urodziny są uzupełnieniem głównego prezentu, ale także go zastępują. Dzięki nim możemy komuś życzyć szczęścia, pomyślności oraz radości. Warto wcześniej poznać znaczenie poszczególnych kwiatów, aby nie popełnić faux pas. Ewentualnie poinformować kwiaciarnię przy składaniu zamówienia o rodzaju okazji oraz osobie obdarowywanej. Wtedy na pewno unikniemy wpadki, a kwiaty będą cieszyć solenizanta.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje