wtorek, 20 kwietnia 2021 06:36

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt oddłużeniowy?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt oddłużeniowy?

Banki stawiają potencjalnym kredytobiorcom szereg warunków, które mogą różnić się w zależności od zasad panujących w danej instytucji finansowej, ale też od typu kredytu i jego kwoty. Inne warunki pojawią się w przypadku kredytu gotówkowego na niewielką kwotę, a inne w przypadku dużego kredytu hipotecznego. Wynika to z faktu, że bank musi właściwie zarządzać ryzykiem związanym z udzielaniem kredytów, aby uniknąć dużych strat spowodowanych licznymi opóźnieniami w spłacie zobowiązań wśród klientów.

Kredyt oddłużeniowy to typ zobowiązania, który cieszy się coraz większą popularnością, ale wciąż jest wiele osób, które wiedzą na jego temat relatywnie niewiele. Warto więc wyjaśnić najważniejsze kwestie z nim związane, szczególnie biorąc pod uwagę, że dla niektórych Polaków ten typ kredytu może okazać się jedynym sposobem na wyjście z pętli zadłużenia. W takim razie, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt oddłużeniowy? Kto może pomóc w jego otrzymaniu?

Jakie warunki wiążą się z kredytem oddłużeniowym?

Osoby zainteresowane kredytem oddłużeniowym muszą przede wszystkim spełnić podstawowe warunki związane z zaciąganiem jakichkolwiek zobowiązań finansowych. Oznacza to, że kredytobiorcy muszą mieć ukończony 18 rok życia i posiadać pełnię zdolności do czynności prawnej. Do zaciągnięcia kredytu ponadto niezbędny będzie także ważny dowód osobisty.

Jeśli zaś chodzi o warunki związane z sytuacją finansową kredytobiorcy, warto wskazać, że w przypadku kredytu oddłużeniowego są one zwykle bardziej liberalne niż w przypadku innych kredytów. Jest to spowodowane faktem, że ten produkt finansowy został stworzony z myślą o osobach poważnie zadłużonych, a więc takich, które mogą nie spełniać warunków związanych z najbardziej popularnymi typami kredytów, takimi jak kredyt gotówkowy czy hipoteczny.

W związku z tym przykładowo niska zdolność kredytowa, wyliczana na podstawie takich elementów, jak wysokość dochodów, ilość osób na utrzymaniu oraz kwota aktualnych zobowiązań, nie musi stanowić dużej przeszkody na drodze do otrzymania kredytu. Należy jednak mieć na uwadze, że nie każdy, kto składa wniosek o kredyt oddłużeniowy, ostatecznie go otrzymuje. Nie będą mogły na niego liczyć na przykład osoby nieposiadające żadnego stabilnego źródła dochodu.

Więcej informacji na temat warunków związanych z kredytem oddłużeniowym można znaleźć tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Warto dokładnie zapoznać się z tymi danymi, jeśli mamy w planach wnioskowanie o tego typu kredyt.

Kto może pomóc w otrzymaniu kredytu oddłużeniowego?

Samodzielne wnioskowanie o kredyt oddłużeniowy w wielu przypadkach może zakończyć się niepowodzeniem. Zamiast składać wnioski w wielu bankach i tylko jeszcze bardziej pogarszać swoją sytuację, lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalisty.

Pośrednicy kredytowi pomagają na każdym etapie procesu pozyskiwania kredytu. Począwszy od rzetelnej analizy sytuacji finansowej kredytobiorcy, przez wyszukanie odpowiedniej oferty, po dopełnienie wszystkich formalności. Doświadczonego, godnego zaufania pośrednika znaleźć można tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Dzięki jego wsparciu pozytywna decyzja kredytowa może okazać się możliwa nawet mimo bardzo trudnej sytuacji i poważnego zadłużenia.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje