piątek, 2 czerwca 2023 15:25

Utrudnienia w ruchu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Janów Górny będzie remontowany

Autor Mirosław Haładyj
Utrudnienia w ruchu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Janów Górny będzie remontowany

W środę 31 maja br. odbyło się przekazanie placu budowy na wykonanie zadania inwestycyjnego dotyczącego remontu ulicy Janów Górny w Miechowie na odcinku 0,261 km.

Prace remontowe obejmować będą kompleksowy remont zniszczonego kanału deszczowego, wykonanie nawierzchni jezdni i chodnika oraz nowego oznakowania poziomego i pionowego.

Koszt inwestycji wyniesie 1 200 505,55 zł, w tym pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w kwocie 664 395,00 zł.

Wykonawcą zadania jest firma PPHU Bud-Rys Łukasz Bazior z Miechowa, który na jego realizację ma 4 miesiące od daty podpisania umowy.

Podczas środowego przekazania placu budowy omówiono m.in. techniczne aspekty dotyczące wykonania powyższej inwestycji oraz rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców.

W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski, Przewodniczący Osiedla Nr 1 Jacek Uchto, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego Sebastian Gwizdek, wykonawca oraz pracownicy Referatu Dróg, Transportu i Zamówień Publicznych UGiM w Miechowie.

W trakcie trwania remontu obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu zgodnie z oznakowaniem.

Inf. i foto: UG Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka