wtorek, 5 marca 2024 12:13

Jarosław Królewski: Myślenice są najlepszym miejscem dla Wisły Kraków

Autor Artykuł sponsorowany
Jarosław Królewski: Myślenice są najlepszym miejscem dla Wisły Kraków

Prezes Wisły Kraków Jarosław Królewski na zaproszenie burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki gościł na sesji Rady Miejskiej, biorąc udział w dyskusji z radnymi na temat współpracy krakowskiego klubu ze spółką Sport Myślenice, planach rozwojowych na przyszłość. Prezes i większościowy właściciel Wisły Kraków docenił partnerskie działania i rozmowy podejmowane z burmistrzem Jarosławem Szlachetką oraz spółką Sport Myślenice.

Obecność prezesa jednego z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce była związana z procedowaniem przez radnych uchwały związanej z przekazaniem gminnych nieruchomości spółce Sport Myślenice pod bazą treningową Wisły Kraków oraz dalszą przyszłością „Białej Gwiazdy” w Myślenicach.

Jak podkreślał prezes Jarosław Królewski, aby klub z Krakowa mógł starać się o pozyskanie środków zewnętrznych na rozbudowę bazy poprzez budowę nowych boisk, centrum badawczo-rozwojowego, czy też zaplecza hotelowego, konieczne jest posiadanie prawa do dysponowania terenem. Obecnie Gmina Myślenice jest właścicielem gruntu i dzierżawi go spółce Sport Myślenice, która wynajęła tereny właścicielowi Wisły Kraków.

- Oczywiście Myślenice są bardzo istotne dla Wisły Kraków. Jesteśmy tutaj od wielu lat, czujemy się tutaj jak w domu, a jak pewnie Państwo wiecie – Wisła Kraków oprócz misji komercyjnej, realizuje też inne misje, mamy wiele drużyn młodzieżowych, szkolimy prawie pięciuset zawodników i chcielibyśmy jako klub się rozwijać. Dotychczas bardzo minimalistycznie podchodziliśmy do akademii, a teraz chcemy to zmienić. Uważamy, że Myślenice są najlepszym miejscem dla nas, dlatego w przyszłości chcielibyśmy kontynuować współpracę z Gminą Myślenice. Mam nadzieję, że przyszły sezon Wisła Kraków pod moją wodzą będzie rozpoczynać w Myślenicach, i że wcześniej wspólnie będziemy świętować awans, rozpoczynając ten sezon w Ekstraklasie – powiedział podczas Sesji Rady Miejskiej w Myślenicach prezes Wisły Kraków, Jarosław Królewski i dodał:

Na działkach dzierżawionych od Gminy Myślenice oraz użytkowanych przez spółkę wybudowane zostały obiekty sportowe, w tym dwa boiska piłkarskie, budynek szkoleniowo-szatniowy, a także elementy zagospodarowania terenu (place, drogi, chodniki, ogrodzenie i oświetlenie), co zostało sfinansowane przez spółkę Sport Myślenice. Prezes Wisły Kraków Jarosław Królewski doceniał myślenicki ekosystem sprzyjający klubowi z Reymonta 22 we współpracy z samorządem, spółką Sport Myślenice, Małopolską Szkołą Gościnności, a także Dalinem Myślenice, którego stadion zostanie rozbudowany. Wtórował mu burmistrz Jarosław Szlachetka, podkreślając, że istotne dla miasta jest pozostanie Wisły w Myślenicach.

- Podejmując przedmiotową uchwałę uporządkujemy sprawy związane funkcjonowaniem spółki Sport Myślenice i gospodarowaniem mieniem, którym dzisiaj i tak zarządza od początku powstania spółki. Dzisiaj chcemy mówić o przyszłości i dać szanse Wiśle na pewną stabilizację i rozwój bazy szkoleniowej w Myślenicach. Dzisiejsze uwarunkowania formalnoprawne wiążą nam wszystkim ręce jako gminie, spółce a przede wszystkim klubowi - komentował burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, dodając: - Panu Prezesowi życzę powodzenia w dalszym przywracaniu Białej Gwieździe należnego jej blasku, a ja ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobię wszystko aby Wisła w Myślenicach już na stałe czuła się jak u siebie w domu!​

Foto: Gmina i Miasto Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka