wtorek, 17 marca 2020 09:33

Jest nowy bilans zakażonych. Jeden chory z powiatu wielickiego [AKTUALIZACJA]

Autor Marzena Gitler
Jest nowy bilans zakażonych. Jeden chory z powiatu wielickiego [AKTUALIZACJA]

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 28 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jedna z osób jest z powiatu wielickiego.

28 nowych przypadków zakażenia to bilans dzisiejszej nocy. Wśród nich są dwie kolejne osób z Małopolski. Pacjenci są w stanie stabilnym.

Nowe osoby z Małopolski to  mieszkaniec Tarnowa, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz młody mężczyzna, który przebywał w kwarantannie domowej, a teraz będzie hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Choć tego nie podano w komunikacie, na stronie Rady Ministrów na interaktywnej mapie jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem jednej osoby z powiatu wielickiego.

Aktualny bilans można śledzić na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2.

AKTUALIZACJA:

Informację przed chwilą potwierdziła na Facebooku Gmina Niepołomice.

Na terenie naszej gminy zanotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Pacjent jest w trakcie leczenia, a rodzina została poddana kwarantannie.
Prosimy o stosowanie się do zaleceń oraz odpowiedzialność .
Przypominamy jeszcze raz procedurę postępowania. Jeśli zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną, tel. 12 288 01 33 lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego, tel. 12 400 10 00.

zobacz:

[AKTUALIZACJA]: 205 osób zakażonych, 5 ofiar śmiertelnych. 2 kolejne przypadki z Małopolski
[09:18, 17 marca, wtorek] 28 nowych przypadków zakażenia to bilans dzisiejszej nocy. Koronawirusa potwierdzono u: 7 osób w województwie kujawsko-pomorskim, 6 osób z województwa pomorskiego, 3 osób na Mazowszu i 3 osób z województwa lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, …
koronawirus kraków

Wieliczka - najnowsze informacje