piątek, 13 maja 2022 13:20

Jordanów: Włamał się do ciężarówki, żeby ukraść 130 litrów paliwa

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Jordanów: Włamał się do ciężarówki, żeby ukraść 130 litrów paliwa

Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego, z którego skradziono 130 litrów paliwa. 37-latek złożył wyjaśnienia, w których przyznał się do winy oraz zapłacił pokrzywdzonemu za poniesione szkody.

Do zdarzenia doszło początkiem marca w miejscowości Osielec, obok boiska sportowego. Użytkownik samochodu ciężarowego przygotowywał jak każdy kierowca pojazd do drogi. Kiedy uruchomił silnik zauważył, że wskazówka paliwa pokazuje bardzo małą ilość oleju napędowego. Sprawdzając wlew, zauważył, że jest on wyłamany i ktoś wypompował ze zbiornika paliwo. Wartość poniesionej szkody pokrzywdzony wycenił na kwotę 1100 złotych.

W toku dochodzenia jordanowscy kryminalni zajmujący się sprawą wytypowali jako sprawcę 37-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. 37-latek usłyszał 6 maja zarzut kradzieży z włamaniem. Sprawca przyznał się do kradzieży. By zrekompensować pokrzywdzonemu straty, postanowił zapłacić mu za poniesione szkody. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności ale z uwagi na postawę sprawcy kara zapewne będzie łagodniejsza.

– Apelujemy do właścicieli pojazdów, by nie pozostawiać ich w miejscach ustronnych lub nieoświetlonych. Zwracajmy też uwagę na osoby obce, które interesują się zaparkowanym pojazdem. Jeśli mamy podejrzenia co do próby dokonania przestępstwa, informujmy o tym policję. Można takie podejrzenia zgłaszać anonimowo

– przypomina policja.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje