czwartek, 1 czerwca 2023 13:33

Już w ten weekend ogromne utrudnienia na małopolskich drogach. Co trzeba wiedzieć?

Autor Patryk Trzaska
Już w ten weekend ogromne utrudnienia na małopolskich drogach. Co trzeba wiedzieć?

Już w ten weekend na małopolskich ulicach odbędzie się 61 edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Z tego powodu kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na drogach będą występować ogromne utrudnienia w ruchu. Co trzeba wiedzieć?

32 grupy kolarskie z całego świata wystartują w 61. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W trakcie trzech dni zmagań zawodnicy pokonają blisko 430 kilometrów, a trasa będzie przebiegała również przez Sądecczyznę.

Z tego powodu, już w ten weekend (3/4 czerwca) kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na drogach będą występować duże utrudnienia w ruchu. II etap 61. Małopolskiego Wyścigu Górskiego rozpocznie się w najbliższą sobotę 3 czerwca w Wieliczce, a zakończy w Nowym Targu. Zawodnicy około godziny 15:10 wjadą na teren powiatu nowosądeckiego w Olszanie, a następnie przejadą przez Czarny Potok, Łącko i Zabrzeż, by dalej kontynuować wyścig na terenie powiatu nowotarskiego.

Utrudnień w ruchu na Sądecczyźnie należy spodziewać się również w niedzielę 4 czerwca. Wówczas kolarze pokonają trasę III etapu wyścigu z Jabłonki w powiecie nowotarskim na Przehybę (gm. Stary Sącz). Na teren powiatu nowosądeckiego wjadą około godziny 12:20 w Zabrzeży, a następnie przejadą przez Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz (J. Piłsudskiego – S. Batorego – Rynek – J. III Sobieskiego – Nowa – Partyzantów – Lipska), Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń, by finiszować na Przehybie.  

Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu zawodników.

inf. KMP Nowy Sącz

foto ilustracyjne: pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka