czwartek, 26 listopada 2020 05:59

Już wkrótce otwarcie Białego Orlika. Wiemy, po ile bilety i kiedy wstęp będzie bezpłatny

Autor Mirosław Haładyj
Już wkrótce otwarcie Białego Orlika. Wiemy, po ile bilety i kiedy wstęp będzie bezpłatny

Miłośnicy łyżew mogą przygotowywać się do nowego sezonu. Już od przyszłego wtorku, 1 grudnia, otwarte będzie sztuczne lodowisko na suskim Orliku, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele obiektów sportowych musiało zostać zamkniętych. Wśród mieszkańców Suchej Beskidzkiej pojawiły się nawet obawy, że w tym sezonie nie zostanie uruchomione sztuczne lodowisko. Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji rozwiewa je. Dokonano już przeglądu urządzeń, rozłożono bandy i system rur niezbędnych do mrożenia tafli. Jeśli warunki pogodowe nie staną na przeszkodzie i nie nastąpi gwałtowne ocieplenie, to Biały Orlik zacznie funkcjonować 1 grudnia. Amatorów jazdy na łyżwach zapewne ucieszy, że utrzymany został zeszłoroczny cennik. Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka informuje, że w niedzielę 6 grudnia (czyli w tzw. mikołajki) wstęp na lodowisko będzie bezpłatny.

Korzystający z Białego Orlika będą zobowiązani do przestrzegania reżimu sanitarnego. Na całym obiekcie wprowadzono obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu oraz zachowywania dystansu społecznego (w trakcie samej jazdy nie będzie to wymagane). Wstęp do szatni będą miały jedynie dzieci. Na lodowisku będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 40 osób.

Biały Orlik będzie czynny codziennie od 11.00 do 21.00, a we wtorki i piątki do 20.00. Przerwa techniczna potrwa od 15.30 do 16.00.

Cennik:

  • bilet normalny - 5zł za pierwszą godzinę + 1,25 za każdy kolejny rozpoczęty kwadrans
  • bilet ulgowy - 4 zł za pierwszą godzinę  + 1 zł za każdy kolejny rozpoczęty kwadrans
  • udostępnienie całego lodowiska – 160 zł za pierwszą godzinę + 40 zł za każdy kolejny kwadrans
  • karnet normalny (10 wejść godzinny)  – 40 zł
  • karnet ulgowy (10 wejść godzinnych) – 32 zł
  • wypożyczenie łyżew – 5 zł/para za pierwszą godzinę + 1,25 za każdy następny kwadrans

Dzieci do lat siedmiu mogą korzystać z lodowiska bezpłatnie. Bilety ulgowe przysługują dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.

Inf. i foto: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje