piątek, 13 listopada 2020 14:02

Kalwaria. Orlik jak nowy, piłkarze zadowoleni

Autor Wiktoria Mitura
Kalwaria. Orlik jak nowy, piłkarze zadowoleni

Zakończyły się prace związane z wymianą nawierzchni boiska sportowego do piłki nożnej „Orlik” w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pierwsi piłkarze, którzy już rozegrali pierwsze mecze mówią o bardzo dobrym podłożu, co przekłada się na duży większy komfort gry.

Na to zadanie Gmina Kalwaria Zebrzydowska pozyskała dotacje w wysokości w 152 tys. zł. z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa - MIRS” w 2020 rok. Tutaj warto podkreślić pomoc i zaangażowanie Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza.

Boisko posiada wymiary 30,00 m x 62,00 m, o powierzchni 1.860 m2. Wykonane prace polegały na rozbiórce istniejącej nawierzchni, uzupełnieniu podbudowy oraz montażu nowej nawierzchni z trawy syntetycznej.

Wykorzystane zostały materiały posiadające stosowne atesty oraz spełniające wysokie normy jakości. Wymiana nawierzchni znacznie poprawi bezpieczeństwo użytkowników oraz odpowiadać będzie istniejącym standardom.

Koszt zadania to: 293 tys. zł a pomoc finansowa z budżetu Województwa Małopolskiego: 152 tys. zł.

W dniu dzisiejszym dokonano odbioru prac, w którym uczestniczyli: Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Radny Łukasz Dragan, Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Turystyki Andrzej Burdek, Prezes MKS Kalwarianka Grzegorz Makówka i przedstawiciel wykonawcy z SPEED NVEST sp. z o.o. i inspektor nadzoru budowlanego Mateusz Pająk.

Od dziś można też użytkować Orlika, testując nową nawierzchnię! Dajcie znać jak się grało.

Prosimy o używanie obuwia na sztuczną nawierzchnie, to bardzo wydłuży żywotność nawierzchni.

Fotogaleria nowego orlika:

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje