środa, 8 stycznia 2020 10:40

Kęty. Prowadził bez dowodu rejestracyjnego, spowodował kolizję

Autor Katarzyna Domagała
Kęty. Prowadził bez dowodu rejestracyjnego, spowodował kolizję

7 stycznia w Kętach doszło do kolizji drogowej, spowodowanej przez kierowcę poruszającego się niesprawnym samochodem, którego dowód rejestracyjny został zatrzymany kilka dni wcześniej

Do zdarzenia doszło o 18.30 na ulicy Kościuszki. W trakcie czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 19 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, kierując samochodem marki BMW najechał na tył skręcającego w lewo samochodu marki Citroen, który prowadziła 44 – letnia mieszkanka Kęt. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, w związku z tym sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Okazało się jednak, że kierowca BMW wsiadł za kierownicę, wiedząc, że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu, ponieważ w dniu 3 stycznia br. mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, w związku z uszkodzoną szybą.  Za powyższe wykroczenie na kierowcę został nałożony kolejny mandat karny.

Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu. Przypominają również, że w przypadku, gdy kierowca doprowadza do zdarzenia drogowego pojazdem nie dopuszczonym do ruchu naraża siebie na dodatkowe konsekwencje finansowe, ponieważ firma ubezpieczeniowa może zażądać zwrotu kosztów odszkodowania wypłaconego poszkodowanemu.

Info: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje