czwartek, 10 września 2020 11:05

Kęty. Starsza kobieta chciała wyjść z domu… przez okno

Autor Wiktoria Mitura
Kęty. Starsza kobieta chciała wyjść z domu… przez okno

Wczoraj  93-letnia kobieta chciała wyjść z domu na spacer. Niestety zamiast udać się do drzwi, postanowiła wyjść przez…okno. Na szczęście dwóch policjantów z policji w Kętach uratowało jej życie.

Wczoraj policja w Kętach otrzymała zgłoszenie o starszej kobiecie siedzącej na parapecie okna jednego z domów jednorodzinnych. Najbliżej wskazanej posesji byli dwaj dzielnicowi. Mundurowi natychmiast zlokalizowali budynek, gdzie zastali dwie sąsiadki oraz seniorkę siedzącą na zewnętrznym parapecie okna.

Starsza pani twierdziła, że chciała iść na spacer, a drzwi do domu były zamknięte. Dzielnicowi błyskawicznie przystąpili do działania. Jeden z policjantów wspiął się po plecach drugiego i dostał się do okna, po czym bezpiecznie zdjął staruszkę.

Policjanci ustalili, że 93-latka  mieszka samotnie lecz kilka razy dziennie przychodzi do niej opiekunka, która się nią zajmuje.  Kobieta została wezwana na miejsce i przejęła opiekę na seniorką.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują także dwie mieszkanki Kęt, które widząc niebezpieczną sytuację natychmiast powiadomiły Policję i zostały z kobietą do czasu przyjazdu dzielnicowych.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje