piątek, 12 stycznia 2024 15:04

Zziębnięty błąkał się po jezdni. Kierowca pomógł bez zastanowienia

Autor Katarzyna Domagała
Zziębnięty błąkał się po jezdni. Kierowca pomógł bez zastanowienia

Historia psa, którego uratował pan Mateusz, jest poruszająca, a postawa mężczyzny godna naśladowania. Pan Mateusz zauważył zziębnięte, błąkające się zwierzę po poboczu jezdni i natychmiast udzielił mu pomocy.

8 stycznia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymali zgłoszenie od kierowcy, że zabrał z pobocza błąkającego się psa. Sytuacja była o tyle niebezpieczna dla zwierzęcia, że od kilku dni panują w kraju niskie temperatury. Zziębnięty pies szedł jedną z ulic w Zatorze.

Mężczyzna natychmiast zabrał go do pojazdu, a następnie na jednym z parkingów oczekiwał na przyjazd policjantów. Mundurowi przejęli czworonoga, którego następnie przekazali pod opiekę pracowników schroniska. Psiak trafił do schroniska dla zwierząt w Chełmku, gdzie obecnie oczekuje na właściciela.

Policjanci apelują o wrażliwości i empatię nie tylko w kwestii ratowania ludzi w sytuacjach zagrażających życiu, ale również zwierząt. Szczególnie narażone na niebezpieczeństwo są właśnie te osamotnione.

Trwa akcja "Zima" – Reaguj, gdy życie zwierzaka jest zagrożone

Policjanci przypominają, że trwa akcja "Zima", która zwraca uwagę na problem bezpieczeństwa zwierząt w czasie zimy, jak również zachęca do pomagania im.

Apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że zwierzę jest zaniedbywane. W takich przypadkach należy powiadomić inspektorów Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Animals.  Natomiast w pilnych przypadkach, kiedy życie zwierzaka jest zagrożone należy dzwonić pod numer alarmowy 112 - czytamy w komunikacie KPP Oświęcim.

Źródło: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka