środa, 31 maja 2023 13:36

Kierowco to musisz wiedzieć! Kluczowa droga zamknięta ze względów bezpieczeństwa [FOTO]

Autor Patryk Trzaska
Kierowco to musisz wiedzieć! Kluczowa droga zamknięta ze względów bezpieczeństwa [FOTO]

Szykują się ogromne utrudnienia w ruchu dla kierowców. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto drogę krajową nr 28 w Kasinie Wielkiej. Pojawiły się tam liczne pęknięcia asfaltu i terenu wzdłuż drogi, które mogą świadczyć o  uaktywnieniu się w tym miejscu osuwiska.

Ze względów bezpieczeństwa droga krajowa nr 28 w Kasinie Wielkiej została zamknięta. W poniedziałek (29 maja) pojawiły się tam liczne pęknięcia asfaltu i terenu wzdłuż drogi. Było to kilka  szczelin o długości do 15 m i szerokości od kilku  do ok. 20 cm. Służby podejrzewają, że świadczy to o uaktywnieniu się w tym miejscu osuwiska.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po otrzymaniu informacji o pęknięciach zabezpieczyły teren i wprowadziły następujące ograniczenia w ruchu pojazdów:

  • samochody osobowe mogły jeździć tą drogą, ale obowiązywał ruch wahadłowy i ograniczenie do 40 km/h;
  • samochody ciężarowe były kierowane objazdem na drogę wojewódzką nr 964 przez Kasinę Dolną, następnie przez Wolę Skrzydlańską, Skrzydlną, Porąbkę i Dobrą.

Wczoraj do prac przystąpili geolodzy i inspektorzy nadzoru budowlanego, których zadaniem jest ocena przyczyn osuwiska i ustalenie, w jaki sposób należy  zabezpieczyć ten teren.

Dzisiaj (31 maja) ze względów  bezpieczeństwa droga została zamknięta. Objazd dla wszystkich pojazdów został wyznaczony przez drogę wojewódzką nr 964 przez Kasinę Dolną, a następnie przez Wolę Skrzydlańską, Skrzydlną, Porąbkę i Dobrą.

inf./fot. GDDKiA

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka