czwartek, 25 maja 2023 12:58

Kierowco, to musisz wiedzieć! W ten weekend ogromne utrudnienia na małopolskich drogach

Autor Patryk Trzaska
Kierowco, to musisz wiedzieć! W ten weekend ogromne utrudnienia na małopolskich drogach

Już w ten weekend małopolscy kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia na drogach będą trwały od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Wszystko przez zbliżający się ORLEN Wyścig Narodów, w którym wezmą udział kolarze z 22 reprezentacji narodowych.

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów odbywa się w dniach 24-28 maja. W sportowej rywalizacji wezmą udział 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig został podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze zostały rozegrane na Węgrzech, podczas trzeciego zawodnicy zmierzyli się z trasą na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zorganizowane są na terenie naszego kraju. Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w sobotę 27 maja na drogach powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i limanowskiego.

Tego dnia zawodnicy będą mieli do pokonania 129 kilometrów i wystartują o godzinie 9:10 z Bukowiny Tatrzańskiej. Na teren powiatu nowosądeckiego (Zabrzeż) kolarze wjadą około godziny 10:30, po czym skierują się w stronę Kamienicy, by pokonać część trasy drogami Limanowszczyzny. Około godziny 12:00 zawodnicy spodziewani są z powrotem na terenie powiatu nowosądeckiego w miejscowości Trzetrzewina. Kolarze będą poruszać się drogą krajową nr 28 przez Biczyce Górne, Biczyce Dolne, ulicą Limanowską w Chełmcu, po czym wjadą do Nowego Sącza. Na terenie miasta przejadą ulicą Krakowską, Legionów, Bulwarem Narwiku, Krańcową i Nadbrzeżną. Tam, w rejonie hali sportowej, organizatorzy przewidzieli metę IV etapu wyścigu (około godziny 12:40).

fot. KMP Nowy Sącz

Ruch na trasie wyścigu będzie wstrzymywany nawet około godzinę przed przejazdem zawodników w zależności od występującego natężenia ruchu. Ulica Nadbrzeżna w Nowym Sączu będzie zamknięta już od około godziny 5:00 do czasu zakończenia wyścigu, dekoracji najlepszych zawodników etapu oraz zakończenia czynności porządkowych. Nie będzie również możliwości parkowania pojazdów na parkingach zlokalizowanych przy tej ulicy (w przypadku niestosowania się do zakazu pojazd zostanie odholowany).

Etap IV: (27 maja) Bukowina Tatrzańska – Czarna Góra – Łapsze Niżne – Łapsze Wyżne – Łapsze Niżne – Niedzica – Sromowce Wyżne – Krośnica – Grywałd – Krościenko nad Dunajcem – Tylmanowa – Zabrzeż – Kamienica – Zbludza – Zalesie – Stara Wieś – Roztoka – Młyńczyska – Jastrzębie – Jadamwola – Łukowica – Stronie – Wysokie – Trzetzrewina – Biczyce Górne – Biczyce Dolne – Chełmiec– Nowy Sącz: Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku, Krańcowa i Nadbrzeżna.

fot. pixabay

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka