środa, 14 lipca 2021 10:41

Kierunek Przyszłość w Małopolsce. PO rusza po wyborców

Autor Marzena Gitler
Kierunek Przyszłość w Małopolsce. PO rusza po wyborców

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej konferencją na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczęli małopolską część ogólnopolskiej akcji spotkań Kierunek Przyszłość.

W Krakowie w spotkaniu z dziennikarzami wzięło udział ok. 30 parlamentarzystów oraz samorządowcy i członkowie PO z Małopolski.

Spotkanie rozpoczął lider małopolskich struktur PO Aleksander Miszalski, który zapowiedział krótkie wystąpienie wiceprzewodniczącego PO Borysa Budki. Nie powiedział on jednak nic o programie ani o celu akcji, zapowiedział natomiast, że parlamentarzyści już za chwilę rozjadą się po całym województwie i zaapelował do oglądających relację na żywo w mediach społecznościowych internautów, aby obserwowali działania poszczególnych posłów.

PO Kraków Kierunek Przyszłość Małopolska Miszalski Budka
Kierunek Przyszłość w Małopolsce - konferencja na Rynku Głównym w Krakowie Fot.: Aleksandra Kukuła Głos24

W bogatym programie akcji Kierunek Przyszłość w Małopolsce są spotkania w Nowym Targu (Jagna Marczułajtis-Walczak, Jerzy Fedorowicz, Konrad Frysztak, Borys Budka), Nowym Sączu (Paweł Kowal, Gabriela Lenartowicz, Tomasz Olichwer, Adam Szejnfeld), Oświęcimiu (Marek Sowa, Barbara Dolniak, Maciej Lasek, Krzysztof Gadowski, Krzysztof Truskolaski), Bochni i Tarnowie (Urszula Augustyn, Małgorzata Chmiel, Mateusz Bochenek, Sławomir Neumann), Wieliczce i Krakowie (Bogdan Klich, Halina Bieda, Krystyna Szumilas, Michał Krawczyk, Bartłomiej Sienkiewicz) oraz Krzeszowicach i Olkuszu (Miszalski Aleksander, Monika Wielichowska, Artur Dunin, Joanna Frydrych).

Podczas wizyt zaplanowano spacery po miastach, połączone z rozdawaniem ulotek i otwarte spotkania z mieszkańcami.

PO Kraków Platforma Borys Budka Kierunek Przyszłość
Kierunek Przyszłość w Małopolsce - konferencja na Rynku Głównym w Krakowie - Fot.: Aleksandra Kukuła Głos24

Warto wspomnieć, że w Tarnowie z dziennikarzami spotka się również prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Zaplanowane na godz. 14 spotkanie na Placu Rybnym poświęcone będzie obwodnicy.

W Krakowie z kolei o godz. 12 przeprowadzona zostanie kontrola poselska w Centrum Cyklotronowym Bronowice, a godz. 15 przed Collegium Novum UJ przy ul. Gołębiej 24 odbędzie się spotkanie poświęcone edukacji oraz autonomii polskich uczelni wyższych.

Wakacyjną akcję Kierunek Przyszłość, będącą w zasadzie akcją prekampanijną Platformy Obywatelskiej, zainicjowano 12 lipca w województwie dolnośląskim, a dzień później podobne spotkania zorganizowano na Opolszczyźnie. Jak poinformował Borys Budka, działacze Platformy planują jeszcze w tym tygodniu odwiedzić Śląsk i Podkarpacie, a potem, już z udziałem Donalda Tuska, ruszyć w teren na Pomorzu. Do końca wakacji chcą spotkać się w mieszkańcami wszystkich województw w Polsce, a od września rozpocząć kolejną turę spotkań w regionach.

Spotkanie na krakowskim rynku trwało kilkanaście minut po czym błękitnymi busami, oklejonymi grafikami promującymi akcję Kierunek Przyszłość, parlamentarzyści ruszyli na trasy.

Foto.: Aleksandra Kukuła Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje