wtorek, 16 marca 2021 13:26

„Kleczańskie Czeresienki” w ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Tradycyjny sad”

Autor Mirosław Haładyj
„Kleczańskie Czeresienki” w ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Tradycyjny sad”

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej pod kierunkiem dyrektora szkoły mgr Piotra Porębskiego oraz nauczycieli mgr Justyny Leja-Pindelskiej, mgr Haliny Michalskiej, mgr Anny Żak, biorą udział w ogólnopolskim projekcie ekologicznym pt.: „Tradycyjny sad”. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie. Sad powstanie na terenie szkoły i prowadzony będzie w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz z zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który nie szkodzi środowisku.

Projekt objął patronatem honorowym Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem oraz Urząd Miasta w Wadowicach.

Inf.: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje