poniedziałek, 25 grudnia 2023 11:31

Kolega pożyczył mu kartę. Postanowił to wykorzystać. Grozi mu więzienie

Autor Mirosław Haładyj
Kolega pożyczył mu kartę. Postanowił to wykorzystać. Grozi mu więzienie

29-latek, który przy użyciu zdjęcia karty należącej do pokrzywdzonego dokonał licznych transakcji płatniczych, został zatrzymany przez policjantów. Mężczyźnie grozi kara 8 lat więzienia.

We wtorek (12 grudnia) do miechowskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił, że od października do grudnia ktoś dokonał kilkudziesięciu nieautoryzowanych płatności oraz wypłat gotówki z jego konta bankowego. W tym czasie jego właściciel przebywał w szpitalu.

Po dokładnej analizie historii transakcji okazało się, że pierwsza nieautoryzowana transakcja miała miejsce już w czerwcu 2023 roku. Poniesione straty wyniosły ponad 9000 zł.

Policjanci już następnego dnia namierzyli 29-letniego sprawcę. Mężczyzna nie krył zaskoczenia, kiedy został zatrzymany. Przyznał policjantom, że, pracując z pokrzywdzonym w jednej firmie, został poproszony o płatność jego kartą za zakup jedzenia. Wówczas zrobił zdjęcie karty, a kiedy znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, podpiął kartę kolegi do odpowiedniej aplikacji.  Dokonywał transakcji na terenie trzech powiatów: miechowskiego, krakowskiego i jędrzejowskiego.

Uzależniony od gier hazardowych 29-latek przeznaczał większość pieniędzy z karty pokrzywdzonego na gry hazardowe. Podejrzany usłyszał już 67 zarzutów dotyczących oszustwa. Grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Fot.: policja

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka