sobota, 17 lipca 2021 18:08

Kolejna nawałnica w powiecie oświęcimskim

Autor Tomasz Stępień
Kolejna nawałnica w powiecie oświęcimskim

Gwałtowne opady deszczu sparaliżowały dziś po południu część powiatu oświęcimskiego. Najbardziej ucierpiały Kęty i Brzeszcze.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu przekazywało wczoraj ostrzeżenia o opadach deszczu, lokalnie nawet do 40 mm, oraz porywach wiatru do 80 km/h.

I rzeczywiście - dziś po południu przeszły przez powiat oświęcimski gwałtowne burze. W gminie Andrychów, Kęty i Brzeszcze silnym opadom deszczu towarzyszył silny wiatr.

Burza z gradem i wiatrem

Bulowice stacja orlen. Łowcy Burz - Andrychów i okolice DK52info

Opublikowany przez Łowcy Burz - Andrychów i okolice Sobota, 17 lipca 2021

W Kętach na ul. Krakowskiej wichura powaliła na jezdnię duże drzewo. Droga Krajowa nr 52 została zatarasowana. Strażacy z OSP Kęty po kilkunastu minutach usunęli zagrożenie.

🛑🛑🛑Kęty🛑🛑🛑 Ul. Krakowska. Drzewo powalone na jezdnie. OSP Kęty usuwa zagrożenie. Za chwile droga zostanie odblokowana. Info+📸: Boss

Opublikowany przez DK52info Sobota, 17 lipca 2021

Interwencje prowadzili także druhowie z gminy Brzeszcze.

Kolejne załamanie pogody nad naszym regionem. Strażacy prowadzą kilka interwencji, głównie w gminie Kęty i gminie Brzeszcze.

Opublikowany przez OSWIECIM112-Oświęcimskie Ratownictwo Sobota, 17 lipca 2021

W powiecie oświęcimskim nadal obowiązuje alert i ostrzeżenie przed występowaniem opadów burzowych. Na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

To kolejny front burzowy, który przetacza się przez tę część Małopolski w ostatnich dniach. 14 lipca w Jawiszowicach wiatr powalał drzewa, a jednostki OSP musiały usuwać wiatrołomy także w Brzeszczach. Tam także kilka dni temu ulewy spowodowały zalanie kilku ulic a strażacy byli wzywani do wypompowywania wody z posesji.

11.07.2021 godz 14:00 Brzeszcze, ul. Polna zalana, druhowie z okolicznych OSP wypompowują wodę z posesji.

Opublikowany przez Brzeszcze na sygnale Niedziela, 11 lipca 2021

fot: Facebook/DK52info

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje