wtorek, 12 września 2023 06:05

Kolejna ofiara internetowych oszustów. Mężczyzna stracił kilka tysięcy złotych

Autor Katarzyna Jamróz
Kolejna ofiara internetowych oszustów. Mężczyzna stracił kilka tysięcy złotych

W miniony weekend policjanci odebrali zgłoszenia od dwóch osób z powiatu nowotarskiego które, podczas internetowych zakupów, padły ofiarą oszustów.

Policja apeluje, aby podczas robienia zakupów przez internet kierować się zasadą ograniczonego zaufania. W miniony weekend mieszkaniec gminy Rabka-Zdrój oraz mieszkanka gminy Szaflary padli ofiarą oszustwa. Mężczyzna, na popularnym serwisie ogłoszeniowym, zdecydował się na zakup kominka, którego niestety nie otrzymał. Kupujący stracił ponad 8 tys. złotych. Podobnie było w przypadku kobiety, która zdecydowała się na zakup mebli ogrodowych. Niestety i w tym przypadku wyposażenia, jak i swoich pieniędzy nie otrzymała.

Uważaj na "super okazje"

– Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze, wcześniej sprawdzając przesyłkę. Należy uważać na tzw. super okazje. Jeżeli cena towaru jest dużo niższa od ceny na innych aukcjach, czy też w sklepach, może to sugerować ryzyko oszustwa. Nie należy również kupować „poza aukcją” bez pośrednictwa serwisu ogłoszeniowego. Oszuści proponują kupującemu niższą cenę i szybszą wysyłkę, a sami unikają opłat pobieranych przez serwis po sprzedaży produktu, którego tak naprawdę nigdy nie wysyłają. Gromadźmy całą korespondencję, jest ona bezcennym dowodem kontaktów ze sprzedającym – radzą funkcjonariusze.  

Warto pamiętać o tym, że jeżeli staliśmy się ofiarą internetowego oszustwa, mamy prawo złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w jednostce Policji lub w prokuraturze.

Inf. KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka