piątek, 29 marca 2019 14:05

Kolejne sukcesy pływaków z SMS Oświęcim

Autor Mądry Natalia
Kolejne sukcesy pływaków z SMS Oświęcim

Świetną formę zaprezentowali pływacy zrzeszeni w Szkole Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu, podczas trzeciej edycji zawodów Grand Prix Małopolski w grodzie nad Sołą.

Najlepszymi osiągnięciami może pochwalić się Michał Daszkiewicz. Podopieczny trenera, Andrzeja Brani błysnął formą, łamiąc magiczną barierę czterech minut na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Rezultat uzyskany przez młodego pływaka jest jednocześnie nowym rekordem okręgu na tym dystansie. Warto wspomnieć, że poprzedni wynik należał do Wojciecha Wojdaka, który jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Wśród dziewcząt najbardziej wartościowy rezultat uzyskała Dominika Kossakowska również za wynik na 400 metrów stylem dowolnym. Z kolei w klasyfikacji za dwa starty zwyciężyła Marta Klimek, która zgromadziła 1435 punktów.

-Zawody stanowiły kolejne przetarcie przed zbliżającymi się najważniejszymi imprezami sezonu, a dzięki obecności licznie przybyłych zawodników z całej południowej Polski stały na wysokim sportowym poziomie - mówi Piotr Woźnicki, szkoleniowiec w oświęcimskiej SMS.

Info: Jakub Konior
Foto: SMS w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka