środa, 16 października 2019 10:40

Kolejni posłowie PO publicznie żądają od Schetyny odejścia. To koniec lidera KO?

Autor Manuel Langer
Kolejni posłowie PO publicznie żądają od Schetyny odejścia. To koniec lidera KO?

Jednym z pierwszych posłów, który domagał się odejścia lidera PO-KO Grzegorza Schetyny była Joanna Mucha. Obecnie nie można już mówić o tym, że to pojedynczy głos. O dymisji Schetyny nie tylko mówi się w kuluarach Sejmu, nie tylko mówią o tym dziennikarze, ale i domagają się tego stanowczo i coraz bardziej agresywnie kolejni znani działacze PO.

- Jeżeli nie straci Grzegorz Schetyna władzy w partii, zapewniam, że w klubie będzie rozłam. Bardzo wątpię, bardzo bym się dziwiła, gdyby posłowie wytrzymywali to, co się w tej partii dzieje - powiedziała na antenie Polsatu Julia Pitera.

- Grzegorz Schetyna jako szef partii jest odpowiedzialny za te decyzje, które przełożyły się na naszą kolejną porażkę. W wyborach samorządowych i do Parlamentu Europejskiego nie mieliśmy prawa przegrać. A w ostatnią niedzielę przegraliśmy jako jedyni. Lifting już Platformie nic nie da. (...) Odczuwalne były szarpnięcia, stanowiska i deklaracje od ściany do ściany, a także mało profesjonalne aktywności reaktywne. Zabrakło prawie wszystkiego: konsekwencji, logiki, wiarygodności, a przede wszystkim rozpoznawalnej, czytelnej oferty - powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą Bogdan Zdrojewski.

- Jeżeli lider partii w swoim rodzinnym mieście dostaje tylko 30 proc. głosów na własnej liście to oznacza, że 70 proc. wyborców, którzy zagłosowali we Wrocławiu na listę Platformy Obywatelskiej, skreśliło Grzegorza Schetyną. I ten człowiek, mając na swoim koncie kolejną porażkę, ośmiela się przychodzić do senatorów opozycji, z których każdy w 51 okręgach wyborczych wygrał z PiS-em, czasem w tak trudnych okręgach jak mój, gdzie było go trzeba odbijać PiS-owi, ten człowiek
ośmiela się nam mówić co mamy robić? Człowiek, który przegrywał, chce uczyć ludzi, którzy wygrywali? Nie. Nie pozwolimy Grzegorzowi Schetynie popsuć zwycięstwa opozycji do Senatu - powiedział Michał Kamiński.

Otwartym pozostaje pytanie, czy Schetyna zdoła się utrzymać na stanowisku.

Fot.: PO, Wikimedia

Wyborczy Tygiel - najnowsze informacje

Rozrywka