piątek, 9 lipca 2021 07:54

Kompleks Parkowo – Rekreacyjny w Limanowej niemal gotowy. Atrakcji nie zabraknie [ZDJĘCIA]

Autor Aleksandra Tokarz
Kompleks Parkowo – Rekreacyjny w Limanowej niemal gotowy. Atrakcji nie zabraknie [ZDJĘCIA]

Wodny plac zabaw, siłownie, pole namiotowe i ... wiele więcej. Kompleks Parkowo - Rekreacyjny, który powstał w rejonie Parku Miejskiego i Potoku Jabłonieckiego jest już niemal gotowy. 7 lipca rozpoczęto odbiór drugiej części inwestycji.

Część druga robót w Parku Miejskim i w rejonie Potoku Jabłonieckiego realizowana jest w ramach Programu Rewitalizacji Miasta. Obejmuje ona inwestycje związane z powstaniem trzech stref: rekreacji – wodnej – dostosowanej do wszystkich grup wiekowych. W niej powstał wodny plac zabaw, brodzik dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej z trybunami oraz suchej – obejmującej plac zabaw wyposażony w 14 elementów sportowo-zabawowych m.in. huśtawkę sprężynową, trampolinę, karuzele, bloki wspinaczkowe, hamak, zjazd linowy, urządzenia treningowe i mini golf.

Do tego strefa rekreacji czynnej – miejsce dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu. Tam mieścić się będzie m.in. pumptrack, dwie siłownie zewnętrzne, plac zabaw, stoły do gry w tenisa i do gier planszowych, zespół trampolin, ścieżka zdrowia, ścieżka z tarasami widokowymi oraz psi park.

Na koniec - strefa rekreacji biernej – umożliwiająca wypoczynek na świeżym powietrzu, wyposażona w drewniany taras z hamakami, metalową konstrukcję do leżenia, pole namiotowe, polanę piknikową i mini amfiteatr nad rozlewiskiem.

Teren inwestycji wyposażono także w elementy małej architektury – altany sensoryczne, kręgi ogniskowe, kładki nad potokiem Jabłonieckim, ogród romantyczny oraz ławki parkowe, kosze na śmieci, stojaki na rowery, leżaki, parasole ogrodowe w strefie rekreacji wodnej.  W centralnej części parku wykonana została nowa posadzkowa fontanna, na terenie całego Kompleksu – oświetlenie, a do lamp parkowych zamontowany został monitoring i nagłośnienie.

Łączna kwota inwestycji to ponad 8,8 mln złotych. Wartość dofinansowania z EFRR na realizację drugiej części zadania związanego z utworzeniem Kompleksu Parkowo-Rekreacyjnego to 5,6 mln zł.

- Wraz z pozostałymi częściami realizowanej inwestycji, obejmującymi m.in. prace dotyczące zagospodarowania terenów zielonych, powstanie strefy rekreacji spotkań towarzyskich – miejsce do słuchania muzyki, organizacji imprez plenerowych w muszli koncertowej, budowę ścieżki rowerowej wraz zapleczem i niezbędną infrastrukturą – po ostatecznym odbiorze całości prac na miejscu w rejonie Parku Miejskiego i Potoku Jabłonieckiego, na obszarze 8 ha powstanie Kompleks Parkowo-Rekreacyjny, będący zarówno miejscem wypoczynku i relaksu, jak i szeroko pojętej aktywności ruchowej - informuje limanowski samorząd.

Limanowa - najnowsze informacje