środa, 17 kwietnia 2024 10:00

Koniec pewnej epoki w Krakowie. Gigant zamyka swój ostatni sklep

Autor Patryk Trzaska
Koniec pewnej epoki w Krakowie. Gigant zamyka swój ostatni sklep

Niewątpliwie to koniec pewnego rozdziału w historii Krakowa. 27 kwietnia będzie ostatnim dniem, kiedy będzie można zrobić zakupy w delikatesach Alma przy ulicy Pilotów 6 na Olszy. To ostatni tego typu market na mapie Krakowa.

"Nic nie może przecież wiecznie trwać" – śpiewała kiedyś Anna Jantar. O prawdziwości tych słów przekonają się już niedługo wszyscy ci, którzy kochali robić zakupy w delikatesach Alma przy ulicy Pilotów 6 na Olszy w Krakowie. Sklep działał w tym miejscu od 1995 r.

Ostatni znany pod tą nazwą market będzie funkcjonował na mapie Krakowa zaledwie do 27 kwietnia.  

"Tak, to prawda. Z końcem kwietnia nasz market zostanie zamknięty. Dziękujemy wszystkim za długie lata współpracy. Dziękujemy Wam za to, że byliście z nami i darzyliście nas sympatią. Ostatni dzień zakupów przypada na 27 kwietnia, sobota” – dowiadujemy się z postu na Facebooku.

Dotarliśmy do klientów, którzy codzienne zakupy robili właśnie w popularnym markecie. – Lubiłam tu przychodzić. To już był taki mój rytuał. Znajome twarze oraz samo miejsce. Smutne, że muszą się zamykać – mówiła w rozmowie z Głos24 pani Karolina. – Będzie mi brakować tego miejsca. Dla niektórych to zwykły sklep, ale dla mnie to kawał historii– komentował z kolei pan Jakub. – Ja tu znałam każdego - rozmawiają dwie kasjerki między sobą. – Tak dobrze zaopatrzony sklep był. Dobrze prosperował - wzdycha klientka podczas pakowania zakupów.

Alma była w Krakowie ponad 25 lat

Początki sieci Alma w Krakowie sięgają już lat 90. Początkowo była to tylko jedna placówka i jednocześnie pierwszy hipermarket w Krakowie, jednak z czasem szybko zaczęła wzrastać popularność marketu, co pozwoliło Almie stać się jednym z kluczowych graczy na rynku spożywczym.

Sieć sklepów zyskiwała w oczach klientów dokładną selekcją produktów, często o wysokiej jakości i pochodzących od lokalnych dostawców. Ten fakt w połączeniu z przystępnymi cenami okazał się kluczem do sukcesu.  

Dziś jednak decyzja o zamknięciu krakowskiego sklepu to kolejny rozdział problemów Almy. W 2017 roku sąd ogłosił upadłość spółki Alma Market. To wtedy z Polski zaczęły znikać kolejne markety należące do Almy. Punkt przy Pilotów 6 prowadziła spółka Alma Kraków.

W przestrzeni medialnej pojawiają się informację, że wraz z zamknięciem marketu pracę może stracić nawet 100 osób.

Zobacz zdjęcia z ostatnich dni funkcjonowania Almy w Krakowie:

Fot. główne: Alma na ulicy Pilotów / Mateusz Łysik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka